Akbank Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Akbank’ın SMS kredi başvuru numarası olan 4425’e atacağınız bir SMS sonucu anında kredi çekip ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Anında kredi imkanı sizlere toplu para çekip azar azar ödemeniz konusunda yardımcı olur, örneğin Akbank’tan çekeceğiniz 20.000 TL krediyi her gün ortalama  31 TL biriktirerek ay sonunda  taksit taksit kapatabilirsiniz. Bu da aylık yaklaşık olarak 924,30 TL’ye denk gelmektedir, faizlendirmeler de içerisindedir. Akbank anında kredi başvurusunda hiçbir zaman çok yüklü bir miktara SMS sonucunda sahip olmanızın imkanını tanımaz ancak ihtiyaç kredisi denebilecek miktarları, kolay ödeme seçenekleri ile size tahsis eder.

Anında Kredi Hakkında ve Avantajları

Öncelikle çekmiş olduğunuz kredi ile 10 tane ücretsiz havale, 10 tane ücretsiz EFT işlemi yapabileceksiniz, bunun yanında 10 adet ücretsiz çek tahsilatı imkanını da elde edeceksiniz. Kredi kartı ödemelerinizi, kurum ödemelerinizi de çekeceğiniz kredi sayesinde kolaylıkla yapabileceksiniz. Akbank’ın SMS ile verdiği kredi sonuç olarak ‘İhtiyaç Kredisi’ adı altında size verilir, bu yüzden küçük borçlarınız konusunda da imdadınıza yetişecektir. Anında kredinin avantajları ilk başta sizi şubeye kadar yormamakla başlar ve ödeme kolaylıkları, 36 aya kadar vade imkanı sunması ve takiplerine göre makul tutarda faizlendirmeler yapması şeklinde devam eder. Krediye başvuru yapmak için elbette belli bir maaşınız olmalı ve bunu belgelemeniz gerekmektedir, aksi takdirde teminatınız olmadığını gören banka size talep ettiğiniz tutarı vermeyecektir.

Akbank Anında Krediye Başvuru

Kısa mesaj bölümünüze aralarında boşluk bırakarak ANINDA yazıp T.C. Kimlik numaranızla beraber 4425’e yollamalısınız. Ancak 4425 yalnızca Turkcell hatta sahip kullanıcılar için tahsis edilmiş bir numaradır. Turkcell abonesi değilseniz mesajınızı 0532 444 4425’e yollayarak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Adı üstünde anında kredi olan bu başvurunun sonucu dakikalar içerisinde telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. İlk etapta yaptığınız bu başvuru eğer olumlu yanıt aldıysa ön onaydan geçmişsiniz demektir fakat tam anlamıyla kredi sahibi olmuşsunuz sayılmaz. Bunun için banka size bazı şartlar sunar ve ödeme gücünüze bakar, bunun için de sizi şubelerine davet eder. İlk onayı aldıktan sonra gelir belgeli maaş bodronuz ve kimliğiniz ile size en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz.

Akbank Anında Kredi Şartları

Anında krediye başvuracakları 18, 24 ve 36 aylık vadeye sahip ödeme seçenekleri ve her kredi miktarına uygulanan % 2.55’lik faizlendirme beklemektedir. Anında kredi ile verilecek olan miktar 10.000 TL ile 50.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir, banka size her zaman talep ettiğiniz tutarda ödeme yapmak zorunda değildir. Kredi notunuzu da inceledikten sonra ödeme gücünüzü de hesaba katarak sizin talep ettiğiniz tutarda ya da daha az miktardaki krediyi size verecektir. Kredi notu ilk onaydan geçmek adına da son derece önemlidir, kredi notunuzu yükseltmek içinse bankaya olan ödemelerinizi günü gününe yapmalı, kredi kartı borcunuzu biriktirmemelisiniz. Bunun yanında anında krediye yalnızca şahıs olarak değil vergi levhasına sahip bir firma olarak da başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın Önemli Notları

 • Akbank Direkt’te maksimum 30.000 TL ve 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu Akbank Şubelerine gidilmeden yapılabilir. 30.000 TL üzeri kredi başvuruları için Akbank Şubelerine gidilmesi gerekmektedir.
 • Akbank Direkt Kredi ile belgesiz, imzasız, Şubeye gitmeden kredi kullandırımı T.C. vatandaşı ve Akbank Direkt Şifresi sahibi mevcut Akbank müşterileri için geçerlidir.
 • Henüz Akbank müşterisi olmayanların kredi kullanabilmek için T.C. vatandaşlık numaralı kimlik, gelir belgesi, adres gösterir bir belge ve özel sektör çalışanı ise SGK Hizmet Döküm Belgeleri ile birlikte Akbank Şubelerine gitmeleri gerekmektedir.
 • Banka, gerekli gördüğü durumlarda ek belge isteme hakkına sahiptir. Onaylanmış kredilerin kullandırılması için nihai karar Banka’ya aittir.
 • Kredi başvurusu için kefil koşulu aranmamakla beraber gerekli görüldüğü durumda kefil talep edilebilir.
 • Akbank T.A.Ş. kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.
 • Belirtilen faiz oranları 36 ay vade ve 30.000 TL tutarındaki kredi hayat sigortası yaptırılması durumunda geçerlidir. Faiz oranı kullanılacak kredi tutarı ve vadeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi hayat sigortası yıllık primi, kredi tutarının yaklaşık binde 16’sı kadardır.
 • Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5,25‘i olup, BSMV dahildir.
 • Efektif Yıllık Faiz oranı hesaplamasına, kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahildir.
 • Kredi faizi; Akbank şubeleri, Akbank Direkt ve 444 25 25’te farklılık gösterebilir.
 • Kullandırımda kredinin son taksit tutarında kuruşsal farklılık olabilmektedir.
Sponsorlu Baglantılar