Almanlarda ‘Türkiye’ Korkusu Yayıldı, Tatile Gelmiyorlar

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Almanlar Türkiye’de meydana gelen saldırılar nedeniyle bu yıl tatil için Türkiye’yi tercih etmiyor. Bild am Sonntag gazetesi için Emnid araştırma şirketi tarafından yapılan bir ankete göre, Almanların yüzde 87’si saldırılardan korktuğu için bu yıl Türkiye’ye gitmeyi düşünmüyor. Ankete katılanların sadece yüzde 13’ü güvenlik kaygısı taşımadığını belirterek, Türkiye’de tatil yapabileceğini söylüyor.

ALMANLAR NE DÜŞÜNÜYOR?

İstanbul Havalimanı’nda meydana gelen ve 44 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısı sonrası yapılan ankete göre, Almanlar bu tür bir saldırının kendi ülkelerinde de olabileceğini düşünüyor. Almanların yüzde 62’si “benzer bir saldırı Almanya’da da olabilir” diyor. Almanların yüzde 57’si ise, güvenlik endişesi nedeniyle kontrollerin havalimanlarına girmeden önce yapılmasını doğru buluyor.

almanlarin-turkiye-korkusu_x_8584745_9665_z2[1]

TÜRKİYE TERCİH ETTİKLERİ ÜÇ ÜLKEDEN BİRİYDİ

Türkiye son bir yıla kadar Almanların tatil için en çok tercih ettikleri üç ülke arasında bulunuyordu. Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) verilerine göre geçen yıl 5 milyon 600 bin Alman tatilini Türkiye’de yaptı. Ocak ayında Sultanahmet Meydanı’nda 13 Almanın yaşamını kaybettiği saldırı ve sonrasında gerçekleşen terör olayları Almanlarda güvenlik endişesi yaratmış durumda.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR