Astana Toplantına Amerika Davet Edilmedi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Astana’da yapılması planlanan Suriye görüşmeleri için ABD Başkanı seçilen Donald Trump’ın ekibine davet gönderilmediğini söyledi.

“ASTANA, CENEVRE’NİN TAMAMLAYICISIDIR”

Rus basınına konuşan Peskov, “Astana görüşmeleri için hazırlıklar devam ediyor. Bu zor bir süreç. Astana’nın, Cenevre gibi diğer formatların alternatifi değil tamamlayıcı bir parçası olduğu unutulmamalı. Bu aşamada söyleyebileceklerim bu kadar.” dedi.

“TRUMP İLE PUTİN GÖRÜŞMESİ GERÇEK DEĞİL”

Dmitriy Peskov, ABD başkanlığına seçilen Trump’ın yemin töreninden birkaç hafta sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te bir araya geleceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kremlin’in Trump’ın ekibiyle irtibatı olmadığını dile getiren Peskov, ” (Putin ile Trump’ın) görüşmek için anlaştığı yönündeki tüm haberler gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir hazırlık yapılmıyor.” ifadelerini kullandı.

“NÜKLEER SİLAH GÖRÜŞMESİ YAPILMADI”

Peskov, ayrıca ABD ile yaptırımların kaldırılması karşılığında nükleer silahların azaltılması şeklinde bir görüşme yürütmediklerini sözlerine ekledi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR