Bağ Bahçede Giyilen Kara Lastikler Renklendi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Samsun’da kırsal kesimde yaşayan vatandaşların tarla, bağ ve bahçe işlerinde kullandıkları halk arasında ‘kara lastik’ olarak adlandırılan plastik ayakkabılar artık çiçek, leopar, puantiye desenleriyle rengarenk şekilde üretilip, satılıyor.

SU GEÇİRMEZ DİYE TARLADA BAHÇEDE KULLANILIR

Özellikle kırsal kesimde yaşayan ve tarla, bağ, bahçe işe ile uğraşan vatandaşların uygun fiyatı, hafif ve su geçirmez özelliği nedeniyle tercih ettiği plastik ayakkabılar artık renklendi. Sadece siyah renkte olmaları nedeniyle halk arasında ‘kara lastik’ olarak adlandırılan plastik ayakkabılar artık çiçek, leopar, puantiye desenleri ile çeşitli renklerde üretiliyor.

YABANCI TURİSTLERİN DE DİKKATİNİ ÇEKİYOR

Desenli ve renkli kara lastikler ise sadece çiftçilikle uğraşan vatandaşların değil yabancı turistlerin, desenlerinin dikkat çekmesi nedeniyle beğenen vatandaşların da ilgisini çekiyor. Türkiye’de üretilen renkli kara lastiklerin çifti 10-15 TL’den satılıyor.

bahcede-giyilirdi-simdi-rengarenk-oldu-kapis_x_8607772_7996_z3[1]

“DIŞI RENKLİ İÇİ KUMAŞ KAPLI, ARTIK DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR”

Samsun’un İlkadım ilçesinde işlettiği dükkanda kara lastik ayakkabıları satan 57 yaşındaki Hamza Çepniler, geçmişte kırsal bölgede yaşayanların özellikle fiyatının uygun olması nedeniyle kara lastikleri aldığını belirterek “Önceden sadece plastik ayakkabılar siyah renkte üretiliyordu. 2 yıldır artık kara lastikler desenli bir şekilde üretilmeye başlandı. Ayakkabının içi de kumaşla kaplanıyor. Su geçirmez ve kaymaz özellikte olduğu için çiftçilik yapan vatandaşlar çokça tercih ediyordu. Kara lastiklerin desenlerle süslenmesi ile birlikte artık daha fazla ilgi görmeye başladı.

“SIRF TEZGAHTA GÖRÜP BEĞENİP ALANANLAR DA VAR”

Sırf tezgahta görüp beğenen ve kara lastiği alanlar da oluyor. Ancak çoğunlukla tarımla uğraşan vatandaşlarımız tercih ediyor. Onlarda artık desenli olarak üretilmesinden daha memnun olduklarını söylüyorlar. Kara lastikler artık daha güzel görünüyor” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR