Dolandırıcılık Yapan Kadın Güvenlik Kamerasına Yansıdı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Adana’da bir kuyumcuya sahte bilezik bozduran kadın, parayı aldıktan sonra dükkandan hızla uzaklaştı. Kadının aldığı parayı saymaması üzerine şüphelenen kuyumcu, olayın peşine düştü. Şüpheli kadın polis ekipleri tarafından yakalandı.

”KREDİ KARTI BORCU İÇİN”

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Cemalpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Kızıl saçlı bir kadın otomobilden inerek bir kuyumcu dükkanına girdi. Genç kadın, kuyumcuya elinde bilezik olduğunu, kredi kartı borcunu ödemek için bozdurmak istediğini söyledi.

PARAYI SAYMADAN CEBİNE KOYDU

Kuyumcu bileziği tartıp 2 bin 900 lira tuttuğunu söyledi. Genç kadın kabul ederek parayı almak için beklemeye başladı. Kuyumcudaki görevli genç kız da parayı sayıp kadına verdi. Kadın ise parayı hiç saymadan cebine koyup kuyumcudan ayrıldı. Bu anlar, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

KUYUMCU ŞÜPHELENDİ

Kuyumcu dükkanı sahibi bir süre sonra kadının parayı hiç saymamasından şüphelenip altının sahte olabileceğini düşünerek, bileziği inceletmek için bilirkişiye gönderdi. Bir süre sonra kuyumcuya bileziğin sahte olduğu bilgisi geldi.

ZANLI POLİS MERKEZİNDE SORGULANIYOR

Kuyumcu, polisi arayarak ihbarda bulundu. Kuyumcu polislere güvenlik kamerası görüntülerini verdi. Polis, güvenlik kamerası görüntülerinden şüpheli kadının Z.K. olduğunu belirledi. Polis ekipleri, kadını, Atatürk Caddesi’nde gözaltına aldı. Zanlı sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Sponsorlu Baglantılar