Erdoğan Metin Doğan’ın Yüzünü Böyle Sevdi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Eğitim Kompleksi açılış törenine katıldı. Erdoğan “Dava taşını gediğine koyacağınıza inanıyorum. Kim var dediğim zaman sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen gençlik istiyorum” dedi.

ERDOĞAN, DOĞAN’IN YÜZÜNÜ BÖYLE SEVDİ

Törene FETÖ’nün darbe girişimini engellemek amacıyla Atatürk Havalimanı’nda tankın önüne yatan Metin Doğan da katıldı. Erdoğan Doğan’ın yüzünü böyle sevdi.

“MEYDANI BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kimi zaman darbelerle, kimi zaman muhtıralarla, kimi zaman bildirilerle milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız.” dedi.

GENÇLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Erdoğan, Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslararası Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim Külliyesinin açılışında, külliye bünyesinde yer alan Uluslararası İmam Hatip Ortaokulu, Uluslararası Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesinde eğitim görecek gençlere başarılarla dolu eğitim hayatı temenni ederek, 24 sınıflı imam hatip lisesinin bu yıl 19 ülkeden 32 misafir öğrenci olmak üzere toplam 100 öğrenciyle eğitim öğretim dönemini açtığını, 24 sınıflı ortaokulda 226 gencin eğitim öğretim dönemini sürdürdüğünü anlattı.

karsisinda-gorunce-dayanamadi-erdogan-yuzunu_x_9024296_5888_z21

“ULUSLARARASI İHL SAYISI 8’E ULAŞTI”

Türkiye’deki uluslararası imam hatip liselerinin sayısının 8’e ulaştığını bildiren Erdoğan, bu okullarda 72 ayrı ülkeden bin 400 misafir öğrencinin Türk öğrencilerle uluslararası standartlarda eğitim aldığını dile getirdi.

“İNANIYORUM”

Erdoğan, “Amacımız bu okullar vasıtasıyla halkı Müslüman olan veya Müslümanların yaşadığı ülkelere hem dini ilimler hem de sosyal bilimler ve fen, matematik bilimleri alanlarında yetişmiş insan gücü kazandırmaktır. Okullarımızda eğitim gören farklı ülkelerden öğrencilerimizin burada sağladıkları kaynaşmayı hayatlarının sonuna kadar sürdüreceklerine inanıyorum. Burada sağlanan kaynaşmanın hem bireysel bazda hem de ümmet düzeyinde güçlü bir birlikteliğe dönüşeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Erdoğan, okula rahmetli babası Kaptan Ahmet Erdoğan’ın adını vererek vefa gösterildiği için şükranlarını sunarken, babasının hikayesinin Türkiye’nin geçmiş ve bugünündeki milyonlarca asil yürekli babanın hikayesi olduğunu aktardı.

Rize’de doğan, nafakasını temin için 15 yaşında Zonguldak’a, 17 yaşında İstanbul’a gelen babasının emekli olana kadar o günkü ismiyle Şirket-i Hayriye’de çalışarak kaptanlık seviyesine yükseldiğini kaydeden Erdoğan, o dönemde İstanbul’a gelmiş her Anadolulu gibi merhum babasının evi ve sofrasının da tüm hemşehrilere, dostlara açık olduğunu söyledi.

“YER SOFRASINDA OTURUR YERDİK”

Babasının önceden randevulaşarak değil, anında, ‘çat kapı’ misafirle beraber eve geldiğini bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Anacığım da evde ne varsa onunla yer sofrasını anında döşer ve orada yemeğimizi yerdik. Yani ‘Önceden haber vereyim, yemekler öyle hazırlansın’ yok. Yer sofrasında oturur yerdik. Zaten bir Karadenizli olarak da turşularımız hazırdı, kavurmamız hazırdı, kuzine hazırdı ve o kuzinelerde de her türlü maharetini anacığım sergilerdi. Gelen de tabii umduğunu değil, bulduğunu yerdi. Böyle bir yapı, böyle bir kültür vardı. Çok disiplinli, bir o kadar da vicdanlı bir insan olan Kaptan Ahmet Erdoğan, babacığım, şu an burada olup isminin böyle bir okula verildiğini görseydi inanın bana gözlerinden sevincini okur, hatta gözyaşlarının yanaklarından sakallarına doğru süzüldüğünü hep birlikte görürdük. Kaptan Ahmet Erdoğan’ın 85 yıllık ömrünü emeği, onuru, inancı, ailesi için çalışarak aynı zamanda dimdik yaşayarak geçirmiş olması benim en büyük şeref belgemdir.”

“KAPTAN ERDOĞAN İLE OĞLU ERDOĞAN’IN HİKAYESİ ASLINDA TÜRKİYE’NİN HİKAYESİDİR”

Babası Ahmet Erdoğan’ın hiçbir zaman eğilmediğini, hep dik durduğunu dile getiren Erdoğan, “Bu mirası çocuklarıma bırakabilmek de benim en büyük hayalimdi. Kaptan Ahmet Erdoğan’ın ve oğlu Recep Tayyip Erdoğan’ın hikayesi aslında Türkiye’nin hikayesidir. Bu ülkede kimsenin imtiyazlı olmadığının, çalışması, gayret etmesi, mücadele etmesi, milletiyle gönül bağı kurması halinde tüm kapıların herkese açık olduğunun ispatı, işte burada karşınızdadır. Türkiye’yi tüm imkanları ve makamlarıyla ısrarla kendi uhdelerinde tutmaya çalışanlar, rahmetli Menderes’in 1950’deki ‘Yeter söz milletindir’ diyerek kazandığı zaferden beri sürekli karşısında olanlar hüsrana uğruyor. Kimi zaman darbelerle, kimi zaman muhtıralarla, kimi zaman bildirilerle milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız.” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR