EURO 2016’yı Kana Bulayacak Teröristin Yakalanma Anları Ortaya Çıktı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda bombalı eylem planı yapan Fransız vatandaşı Gregoir M. isimli terörist geçtiğimiz Cumartesi günü Ukrayna – Polonya sınırında, Ukrayna güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Fransa’ya doğru hareket eden teröristin aracında 125 kg TNT patlayıcı, 20 RPG roket atar, 5 AK47 Kaleşnikov ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Ukrayna Gizli Servisi ise teröristin yakalanma anını basın kuruluşlarına servis etti.

CUMARTESİ GÜNÜ YAKALANDI

Ukrayna sınır güvenlik görevlileri Cumartesi günü yaptıkları açıklamada ismi belirtilmeyen 25 yaşında bir kişinin aracında roket atar ve otomatik silahların da bulunduğu bir cephaneyle yakalandığını söyledi.

EURO 2016’YI HEDEF ALACAKTI

SBU lideri Vasily Gritsak, söz konusu kişinin silah ve patlayıcı alabilmek için Ukrayna’daki silahlı gruplarla bağlantıya geçtiğini söyledi.

 euro-2016-yi-kana-bulayacak-terorist-boyle_x_8504358_3268_z1[1]

Gritsak, gözaltına alınan kişinin hedeflediği yerler arasında Müslüman ve Yahudilerin ibadet yerleri ve EURO 2016 maçlarının oynanacağı binalar olduğunu söyledi. Vergi toplamayla ilgilenen Fransız hükümet binaları gibi binalar da hedefler arasındaydı.

15 TERÖR EYLEMİ HEDEFLEMİŞ

Gazetecilere konuşan Gritsak, “Fransız vatandaşı, hükümetinin attığı adımlar, İslam’ın yaygınlaşması ve küreselleşme konusunda olumsuz şeyler söyledi ve birkaç tane terörist saldırı yapma planından bahsetti” diyerek, SBU’nun turnuva öncesi planlanan 15 terör girişimini engellediğini belirtti.

EURO 2016 İÇİN UYARDI

Fransız polisinden bir kaynak ise konu hakkında şüpheli olduğunu söyledi. Fransız polisi, söz konusu kişinin ne kendilerine ne de istihbarat servisine tanıdık olmadığını ve Meuse bölgesinde evinde yapılan bir aramada herhangi şüpheli bir şeye rastlanmadığını belirtti.

Avrupa genelinde güvenlik birimleri EURO 2016 turnuvası öncesi yüksek alarma geçerken, ABD kendi vatandaşlarına Avrupa’da muhtemel terör girişimleri olabileceği ve bu girişimlerin hedefleri arasında turnuvanın da olabileceği uyarısını yaptı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR