Genç Adam, Kırdığı Camın Parasını Ödemek İçin Otomobile Not Bıraktı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İstanbul’da yüksek bir duvara çıkan kedisini almaya çalışırken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seyhan Boztepe’nin otomobilinin ön camını kıran kişi, zararı karşılamak amacıyla bıraktığı notla aracın sahibine ulaştı.

“ÖN CAMIMIN TAMAMEN KIRILDIĞINI GÖRDÜM”

Otomobilini park edip bölgeden ayrıldığını belirten Boztepe, “İki gün süren işlerimi hallettikten sonra Çanakkale’ye dönmek için aracımın yanına gittim. Kapıyı açmaya çalıştığım sırada otomobilimin ön camının tamamen kırıldığını gördüm.

“SİLECEĞİMİN ALTINDAKİ KAĞIT DİKKATİMİ ÇEKTİ”

İnceleme yaparken sileceğin altındaki bir kağıt dikkatimi çekti” dedi.

“TÜM MASRAFLARI KARŞILAYACAĞIM”

Boztepe, “Merhaba, kedimi kurtarmaya çalışırken ağaçtan arabanızın üzerine düştüm. Tüm masrafları karşılayacağım. Çok özür dilerim” yazısı ile bir cep telefonu numarası bulunan notu gördüğünde oldukça şaşırdığını dile getirdi.

insanlik-olmemis-kirdigi-camin-parasini-odemek_x_8183027_8274_z1[1]

Nottaki numarayı arayıp aracının camını kıran kişiyle buluştuklarını anlatan Boztepe, şöyle devam etti:

“KEDİYİ KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN ÖN CAMIN ÜZERİNE DÜŞMÜŞ”

“Hemen arabayı bıraktığım yerin yanında yaklaşık altı metre yüksekliğinde bir duvar var. Bu arkadaşın kedisi oraya çıkmış. Kediyi kurtarmak için yandaki ağaçtan o duvara tırmanmaya çalışırken tam da otomobilin ön camının üzerine düşmüş. Cam kırılmış, sonra da bu notu bırakmış.

“CAMI YAPTIRDI, TÜM MASRAFLARI KARŞILADI”

Durumu anlatıp ve cep telefonu numarasını yazdığı notu bırakmış. Kendisini iyi ve genç bir çocuk. Camı yaptırdı, tüm masrafları karşıladı.

“BU ARKADAŞ KENDİSİNE SORUMLULUK EDİNMİŞ”

Normalde böyle bir durumda camı geldiğinde kırık bulursun, onunla uğraşırsın. Ne olduğunu, nasıl olduğunu da takip etmezsin. Bu arkadaş kendisine sorumluluk edinmiş.”

“YAĞMURDAN ISLANINCA YENİSİNİ YAZMIP BIRAKMIŞ”

Yrd. Doç. Dr. Seyhan Boztepe, camı kıran kişinin bıraktığı notun bir süre sonra yağmurdan ıslandığını, daha sonra yenisini yazıp sileceğin altına koyduğunu öğrendiğini ifade etti.

“YAĞMUR GİREBİLECEK YERLERİ CAM MACUNUYLA KAPATMIŞ”

Günümüzde böyle durumların çok nadir görüldüğünü vurgulayan Boztepe, “Kırık camdan aracın içine yağmur suyunun girebileceği yerleri cam macunuyla kapatmış. İlginç bir olay. Aslında olması gereken bir şey. Herkesin, bir başkasına verdiği zararları ve mağduriyetleri takip edip onu gidermesi gerekiyor” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar