Gezi Dönüşü Can Veren 14 Kişi Toprağa Verildi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Osmaniye’deki tarihi yerleri gezdikten sonra Hatay’ın İskenderun ilçesine dönen öğrenci, veli ve öğretmenleri taşıyan, kapasitesinin üstünde yolcu alan midibüsün kanala uçması sonucu meydana gelen kazada ölen 7’si çocuk, 14 kişinin cenazeleri, gözyaşı ve feryatlar eşliğinde toprağa verildi.

7 çocuğun dışında 5 kadın, 1 öğretmen ile 1 sürücünün de öldüğü; 26 kişinin ise yaralandığı korkunç kazaya, ihmaller zincirinin yol açtığı ortaya çıktı.

TIR’I SOLLAMAK İSTEDİ, FELAKETE SEBEP OLDU

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki 5 Temmuz İlkokulu 3-A öğrencileri ve velilerinden oluşan bir grup, dün 2 midibüs ile Osmaniye’deki Karatepe Müzesi ve Aslantaş Milli Parkı’nı gezi düzenledi. Resmi izin alınmayan gezi tamamlandıktan sonra akşam saatlerinde dönüşe geçildi. Hava kararmak üzereyken 37 yaşındaki Ferruşah Eşen yönetimindeki 31 KLY 69 plakalı midibüs, Cevdetiye Beldesi’nde kavşağa geldiğinde, yolun sağında park halindeki TIR’ı sollayarak sağ taraftan gelen otomobile çarptı.

TAM BİR CAN PAZARI YAŞANDI

Kontrolden çıkan midibüs, DSİ’nin sulama kanalına uçtu. TIR’ın kavşağa yakın bir noktada park etmiş olması, midibüsün TIR’ın önünü, kanala paralel tali yoldan gelen otomobilin de TIR’ın sol şeridini görememesinden kaynaklanan kazanın ardından, tam bir can pazarı yaşandı. En çok 29 kişi taşıyabilen, ancak içinde çocuk ve yetişkin toplam 40 kişinin bulunduğu midibüs kanalda hızla suya gömüldü.

yurek-yakan-kazada-olen-14-kisi-gozyaslari-ve_x_8503758_3361_z2[1]

ÖLENLERİN İSİMLERİ

Bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye kaydedilen kaza sonrası olay yerine AFAD, itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Midibüs sürücüsü Ferruşah Eşen ile birlikte velilerden Sultan Keyik (35), çocukları Beritan Keyik (9) ve Baver Keyik (7): Hayriye Nur Seviner (32), boşandığı eşinden olan kızı Nehir Uludağ (9): öğrenci velisi Meral Sarı (çocuğu yaralandı), Müzeyyen Keskin ile kızı Yağmur Keskin (9), Sevgi Ayas ile oğlu Umut Ayas (9), bir öğrencinin kardeşi olan Merve Gül Pembe, Bahadır Karakurt (5), öğretmen Ahmet Cebeci yaşamlarını yitirdi.

ÖLENLERDEN 5’İ ANNE

Ölenlerden 7’inin çocuk, 5’inin anne olduğu belirtilirken, geziye katılanların yakınları kaza haberini alınca olay yerine koştu. Ölen kadınlardan 1’inin çocuğu yaralı kurtulurken, 4 kadının ise toplam 5 çocuğuyla birlikte yaşamlarını yitirmesi yürekleri dağladı.

Midibüste bulunanların yakınları kanalın kenarında ekiplerin çalışmalarını gözyaşları arasında izledi. 26 yaralı, Osmaniye ve Hatay’daki hastanelerde tedavi altına alınırken, 2’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Kazanın ardından Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Osmaniye’ye gelerek Osmaniye Valisi Kerem Al ve Hatay Valisi Ercan Topaca ile birlikte hastanede yatan yaralıları ziyaret etti.

BAKAN AKDAĞ CENAZE TÖRENİNDE

Osmaniye’deki kazada ölenlerden Hayriye Nur Seviner ile boşandığı eşinden olan kızı Nehir Uludağ’ın cenazeleri, hastane morgundan alındıktan sonra İskenderun Kaptanpaşa Camii’ne getirildi. Anne- kızın tabutlarının yan yana konulduğu törene Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hatay Valisi Ercan Topaca, Osmaniye Valisi Kerem Al, milletvekilleri ile ölenlerin ailesi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR