Hayvanların “Konforlu Yolculuğu” 2017 Sonuna Ertelendi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 8 saati aşan uzun yolculukları için hayvanların kontrol edilmesi, yem ve su ihtiyaçlarının giderilmesi, barındırılması ve dinlendirilmesi zorunluluğu getiren düzenlemeye geçiş süreci, 31 Aralık 2017’ye ertelendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Hayvan Nakillerinde Kontrol ve Dinlendirme İstasyonu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

8 SAATİ AŞAN UZUN YOLCULUKLARDA

Buna göre, 8 saati aşan uzun yolculukları için hayvanların kontrol edilmesi, yem ve su ihtiyaçlarının giderilmesi, barındırılması ve dinlendirilmesi zorunluluğu getiren düzenlemeye geçiş süreci, 31 Aralık 2016’dan 31 Aralık 2017’ye ertelendi.

konforlu-yolculuk-hayali-seneye-kaldi_x_9095001_7467_z21

2017 SONUNA ERTELENDİ

Söz konusu değişiklik kapsamında ayrıca, Bakanlık tarafından belirlenen yer ve sayıda istasyon kurulmasına izin verilecek.

Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan diğer yönetmelik değişikliği ile hayvan nakliyesinde kullanılan araçların GPS sistemiyle donatılması ve bazı diğer hükümlere ilişkin geçiş sürecinin 31 Aralık 2017’ye ertelenmesi kararlaştırıldı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR