Hızlı Zayıflamak için İpuçları

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hızlı zayıflamak üzere ipuçları vereceğimiz makalemizde zayıflamak isteyenler amacıyla her yerde bulamayacağınız ince detaylara yer vereceğiz. Genellikle makalemizin ilerleme ve netice bölümlerinde madde madde sıraladığımız süratli zayıflamak amacıyla ipuçlarını dikkatlice okuyarak programınız halinde en acele şekilde zayıflamanız mümkün.

Nasıl Hızlı Zayıflarım?

Hızlı kilo vermeniz adına ipuçları hazırladık. Toplamda 101 ipucunu içermekte bulunan zayıflama tekniklerinden elinizden geldiği kadar çoksınu uygulamalı ve diyetlerinizi, spor ve egzersizlerinizi bu ipuçlarına göre ayarlayarak bu tarafta zayıf düşmeye çalışmalısınız. Hızlı zayıflamak amacıyla ipuçlarını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermek İçin 101 İpucu

Kilo vermek güç bir iş değil. Bilmediğiniz, gözden kaçırdığınız bir sırrı da yok. Buna karşın çoksı insanın nasıl süratli kilo verileceğine dair hiçbir fikri yok. Her şey gerçekten günlük aldığınız kalori sayısını denetim altında tutmakta ve derli toplu bir şekilde egzersiz uygulamakta bitiyor. Hepsi bu kadar. Fakat tekrar de kilo vermede problem yaşıyorsanız sizin amacıyla kilo vermenizi basitleştirecek 101 ipucunu bir araya getirdim. Bunların çoksı küçük şeyler, fakat uzun bir süre sürecinde yapılan küçük şeyler bedeninizi şekle sokmada büyük farklılıklar yaratabilir. İpuçlarının hepsi herkese yardımcı olmayacaktır ama bunların içerisinden size gerçekten uyan ve sizde büyük neticeler yaratabilecek bir iki tanesiyle karşılaşabilirsiniz.

1) Egzersiz derslerine katılın. Bazı insanların ve şeklinde hizmet veren bayanların kilo vermek amacıyla derslerden mesul tutulmaları lüzumebilir! Çevrenizde sizin gibi düşünen insanların bulunduğu bir grup, size ciddi bir şekilde yardımcı olabilir. Gücünü hafife almayın.

2) Buzlu meyve kokteyllerini içmeyi bırakın. Birçok insan aceleleri bulunduğu amacıyla “sıhhatli bir atıştırmalık” şeklinde bu içeceklere başvuruyor. Kulağa şık bir düşünce gibi geliyor, ama gerçekten bu tür içecekler küçük bir öğün sayılabilecek kadar kaloriye sahip olabiliyor. Bu içeceklerin çoksınun günlük şeker lüzumsiniminizın nerdeyse iki katı kadar şeker içerdiklerinden de bahsetmeye lüzum yok. Bunun yerine midenizi dolu tutmak amacıyla yanınıza bir şişe su taşıyın.

3) Dışarıda oldukça az yşıkn. Restoranlar, fast food zincirleri, kahve dükkanları ve salata barlar. Gıdalarının sıhhatli olup olmadığı mühim değil, bu yerlerin çoksı size gereğinden çok yiyecek servis ediyor. Bazılarımız unuttu ama bir porsiyonun büyüklüğü aşağı yukarı şeklinde yumruğunuz büyüklüğündedir. Bunun aynı sürete midenizin büyüklüğü bulunduğu da varsayılır. Eğer bundan çok yiyorsanız, gerçekten lüzumsiniminiz olmayan kalorileri alırken aynı sürete midenizi de genişletiyorsunuzdur. Tabii ki süper insan iradesine sahipseniz, yiyeceğinizi basitçe tabağınızda bırakabilirsiniz.

4) Uzağa park edin. Arabanızı gideceğiniz yere oldukça yakına park etmek yerine bilerek oldukça uzağa park edin. Eğer derli toplu şeklinde bunu yaparsanız yaktığınız kalorilere oldukça çoksınu ekleyebilirsiniz.

5) Kaçamak günlerini atlayın. Birçok fitness “gurusu” haftada bir kez sıhhatli diyetinizden vazgeçip canınız ne isterse onu Yemenizi tavsiye ediyor. Bunu sebep yaptıklarını anlıyorum, ama bunu temkinli şekilde yapmazsanız aşırı derecede yiyerek kilo verdiğiniz o tüm haftayı berbat edebilirsiniz. Bu kiloları vermenin ne kadar güç bulunduğu bilirseniz, buna değmeyeceğini anlarsınız. Bunun yerine kendinizi haftada bir kez bir kaçamak öğün ile sınırlayın. Ne de olsa kendinizi hoşgörüden tamamıyla mahrum bırakmamalısınız.

6) Trafiğin yoğun bulunduğu saatlerden kaçının. Eğer durumunuz izin veriyorsa işe otomobil yerine bisiklet ile gidin. Çevrenizdeki herkes trafikte tampon tamponayken işe bisikletle nasıl bu kadar süratli vardığınıza siz bile şaşıracaksınız. Eğer işyerinizde duş da varsa işe bisikletle gitmemek amacıyla gerçekten bir bahaneniz yok demektir.

7) Evdeki sıhhatsız atıştırmalıklardan kurtulun. Konu sıhhatsız yiyeceklere karşı iştahıma direnmeye gelince Jedi gibi bir yeteneğe sahip bulunduğumu düşünürüm. Fakat bu sıhhatsız besinlerin evde bulunduğunu bilirsem, bunu hiç unutmam. Her süre beynimin bir köşesinde durur ve en küçük bir zayıflık hemen gider onu yerim. Evde halihazırda bu tür sıhhatsız yiyecekler bulunduğunda bu tuzağa düşmek oldukça da basit oluyor.

8)Alışverişe yürüyerek gidin.Bazı kızları gibi her yere taksi ile gitmeyin. Bununla bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Hem oturduğunuz yerden kalkıp egzersiz yapmış olacaksınız hem de kendinizi yalnızca elde taşıyabileceğiniz kadar şey almaya iteceksiniz. Sonuç şeklinde hem lüzumsiniminiz bulunan şeyleri almış, lüzumsiniminiz olmayan birtakım lüzumsuz ve de sıhhatsız şeyleri de geride bırakmış olacaksınız.

9) Bir hobi edinin. Bazı insanlar can sıkıntısından kendilerini yiyeceklere veriyorlar. Boş sürelarınızda ilginizi çeken şeylerle uğraşarak kendinizi meşgul tutun. Böylece süre geçirmek amacıyla buzdolabına oldukça az yöneleceksiniz.

10) Düşük yağlı yiyeceklerden kaçının. Düşük yağlı yiyecekler hep tam yağlı yiyeceklere karşı sıhhatli bir seçenek şeklinde pazarlanmıştır. Çoğu süre bu doğru değildir. Düşük yağlı yiyecekler büyük ihtimalle oldukça çok karbonhidrat içeriyordur hem de kimi zaman tam yağlı muadillerine göre oldukça çok kalori içerdikleri de oluyor. Sadece bu da değil, yağlar ve onların hayatımızdaki “sıhhatsız” rolü dünya genelinde incelemeciler yönünden her geride bıraktığımız gün oldukça çok sorgulanıyor.

11) Yeterince uyuyun. Araştırmalar gece yeteri kadar uyumamanın kilo vermede başarıyı düşürdüğünü gösteriyor. Çoğu sıhhat otoritesi günde en az sekiz saat uyumayı tavsiye ediyor. O durumda siz de bunu hedefiniz yapın.

12) Daha çok su amacıyla. Günde 8 bardak su içmenizi öğütleyen tavsiye bundan sonra geçersiz. Ne kadar su içmeniz lüzumliliğini öğrenmek amacıyla bu makaleyi okumaya devam edin.

13) Kardiyo programınıza Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (HIIT) ekleyin. Bu antrenman, düşük yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu kardiyo periyotlarını birbiri ardına ekleyerek, egzersiz ardından bile yağ yakmanıza sebep bulunan hususi bir tesir yapar.

14) Karbonhidrat sayısını değiştirerek bedeninizi şaşırtın. Halihazırda biraz kilo vermiş durumdaysanız ve kilo vermenizin durduğunu hissediyorsanız, günlük aldığınız karbonhidrat sayısını değiştirmek bu bozukluğu çözebilir. Üç gün süresince normalden oldukça az karbonhidrat alıp, bunu takip eden bir gün süresince da bu miktarı artırarak bedeninizi plato tesirsinden kurtarabilirsiniz. Not: Bu teknik tecrübeli şahıslar amacıyladir. Kilo verme yolculuğunun başlarındaki şahıslar ise bunun gibi detaylar yerine oldukça çok günlük kalori alım miktarı ve egzersiz gibi oldukça büyük konulara odaklanmalılar.

15) Diyetten diyete koşmayın. İşte yeni bir haber: Tüm diyetler işe yarar! Nasıl bulunduğunu öğrenmek istiyor musun? Çünkü tüm yiyecek kombinasyonlarıyla az kalorili bir diyet oluşturabilirsiniz. Günlük bir iki öğününüzü sıhhatli atıştırmalıklarla değiştirdiğinizin, karbonhidrat yşıkp yemediğinizin, yüksek oranda yağlardan meydana gelen bir diyet yapıp yapmadığınızın ve balık yşıkp yemediğinizin pek bir önemi yok. İnsan bedeni menünüzde yapılacak küçük farklılıklare aldırmaksınız kilo verme becerisi sahiptir. Sağlıklı ve dengeli bir diyet seçip, porsiyonlarınızı denetim altında tutun. Bu teknik her süre “en son ve en şık diyet” çılgınlığını yenecektir.

16) Evde antrenman yapın. Birçok sebepten ötürü birtakım insanlar spor salonlarına gidemeyebiliyorlar. Arada sırada de oldukça yolun başında bulunan ve verilebilecek çok çok kilosu bulunan insanlar spor salonlarında kendilerini rahat hissedemeyebiliyorlar. (Zinde Türkiye Dergisi şeklinde ev amacıyla pek çok çözüm yazısı yayınladık, işte onlardan biri: Evde Fitness Programı)

17) Öğrenin. Vücudunuzun nasıl çalıştığını öğrenmekten katiyen vazgeçmeyin. Ziyaret ettiğiniz itimat edilir internet sitelerinin bir listesini tutup, fitness ve beslenme ile alakalı yenilikleri takip etmek amacıyla süre süre ziyaret edin. Hem de bu size motivasyon da sağlacaktır.

18) Bir fitness forumuna katılın. Bu forumlarda tanıyacağınız şahıslar size hedefinize ulaşmak amacıyla cesaretlendirip, sizi motive edip hedefinize giden yolda kalmanızı sağlayabilirler. (Ülkemizde kaliteli forum kültürü ilerlemediğinden kimi zaman motive olayım derken demotive olursunuz, onun amacıyla başta kendi forumumuzu tavsiye ederiz.)

19) Kuruyemiş yşıkn. Kuruyemişler, bilhassa badem olağanüstü sıhhatli ve karın doyurucu bir atıştırmalıktır. Kuruyemişler protein ve sıhhatli yağlar bulundururlar ve yediğiniz amacıyla suçluluk duymazsınız.Fakat yüksek oranda yağ içerdiklerinden, bir oturuşta bir avuçla kendinizi sınırlayın.

20) Sabah saatlerinde antrenman yapın. İnsanlar işten ya da okuldan eve döndüklerinde genellikle antrenman uygulamak istemiyorlar. Bana gelince, günün ilk işi şeklinde egzersiz yapmazsam, oldukça sonra gün içerisinde egzersiz yapma isteğim kayboluyor. Normalden oldukça erken bir saatte yatağa girerek ve saatinizin alarmını biraz oldukça erkene alarak bu bozukluğun üstesinden gelebilirsiniz.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
.