Honda CR-V Dizel Motoruyla Yenilendi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tanıtımı 1997 yılında yapılan ve o günden bugüne kadar 750 bin adet tüketiciye ulaşan Honda CR-V sonunda yenilendi. Yeni Honda, vergi avantajlı 1.6 litrelik dizel motorunda ilk kez otomatik şanzıman sunmaya başladı. Daha önce dizel motor olarak 2.2 litrelik ÖTV kurbanı bir üniteyi tüketicilerle buluşturan firma, pazar payını Alman üreticilere kaptırmıştı. Üstelik bu motor sadece manuel vites kutusuyla alınabiliyordu. Ancak yeni tasarlanan 1.6 litrelik dizel motor hem vergi avantajına sahip hem de dokuz ileri otomatik şanzımanıyla son derece ekonomik.

MOTOR DA YENİLENDİ

Avrupa pazarına özel olarak geliştirilen ve 2.2 litre i-DTEC dizel ünitesinin yerini alan 1.6 litrelik motor, yeni iki aşamalı turbodan yararlanarak ortalama 4.9 lt/100 km’lik yakıt tüketim değeri sunuyor. Motorun ürettiği 160 beygirlik güce 350 Nm tork eşlik ediyor ve 9 ileri otomatik şanzımanla birlikte 134 gr/km karbondioksit salınımı gerçekleşiyor. Manuel şanzımanla 0-100 km/s hızlanmasını 9.4 saniyede tamamlayan CR-V 1.6 i-DTEC, 9 ileri şanzımanla 9.7 saniyelik değere ulaşıyor.

honda-cr-v-dizel-motoru-ve-otomatik-9-ileri

FİYAT 146 BİN LİRAYA ÇIKIYOR

101 bin 490 liradan başlayan satış fiyatına sahip olan CR-V’de bu bedel karşılığında dizel motor ve manuel şanzıman alınabiliyor. Otomatik şanzıman almak isteyenlerin 125 bin 990 lira ödemesi gerekirken, en donanımlı versiyon için 146 bin 990 lirayı gözden çıkartmak gerek. Ancak bu versiyonun satış fiyatı, ÖTV kurbanı 2.0 litrelik motorun bile 139 bin 500 liraya satıldığı düşünülürse bir hayli yüksek.

‘VERGİ MAĞDURU DEĞİLİZ’

Yeni CR-V ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sümer, “Avrupa’da birçok başarıya imza atan 2.2 litrelik dizel motorumuzu otomatik şanzıman kombinasyonuyla, vergi sistemi nedeniyle pazara sunamamıştık. Bu motorun yerine geliştirilen yeni 1.6 litrelik dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle Türkiye’deki dizel otomatik talebine cevap vermeyi hedefliyoruz.” dedi. Sümer, Türkiye pazarının önemli segmenti haline gelen SUV pazarında dizel motor ve otomatik şanzımanın yükselen trende sahip olduğunu da belirtti.

DONANIMI GÖZ DOLDURUYOR

Türkiye pazarına iki motor seçeneği ve beş donanım versiyonuyla giriş yapan Honda CR-V’nin başlangıç paketi olan Dream versiyonunda otomatik yıkama tertibatlı LED farlar, 17 inçlik alaşım jantlar, karbon görünümlü ön konsol, ısıtmalı ön koltuklar, start-stop sistemi, bluetooth telefon kiti, renkli TFT LCD bilgi ekranı bulunuyor. Yeni modelde tek dokunuşla 60:40 oranında katlanan arka koltuklar ve çift bölgeli klima gibi donanımların yanı sıra Elektronik Fren Gücü Dağıtımı, ESP, ABS, Acil Durum Fren Desteği, Lastik Basınç Uyarı Sistemi de yer alıyor.

MODEL SEÇENEKLERİ

Dream, Premium, Elegance, Executive ve Executive+ donanım versiyonlarının tamamını 1.6 i-DTEC dizel motorla satın almak mümkünken 2.0 litrelik benzinli motor Executive versiyonu olarak müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR