Kuyuya Düşen İnek İçin Seferber Oldular

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bitez Mahallesi’nde sahibinin elinden kaçan inek mandalina bahçesinde bulunan su kuyusuna düştü. Geniş ve su dolu kuyuya düşen ineğinin kurtulması için itfaiye ve AKUT ekiplerinden yardım isteyen hayvan sahibi, zorlu bir bekleyiş içine girdi.

KAÇARAK KUYUYA DÜŞTÜ

Hayvan sahibi Hasan Çakır, bir anda elinden kaçarak kuyuya düştüğünü söyleyerek, “Damdan çıkardık tarlaya götürmek için traktöre yüklüyorduk elimizden ipi kopardı kaçtı ve arkasından giderken kuyuya kaçtığını gördük. Ondan sonra da AKUT’u çağırdık, itfaiyeyi çağırdık, yardım istedik.” dedi.

Kuyudan ineği çıkarmak için vinç yardımıyla halatlar sarkıtan kurtarma ekipleri, suyun içinde uzun süre mücadele verdi. Birkaç başarısız deneme sonrasında sıkı sıkıya bağlanan hayvan vinçle yukarıya çekildi.

5 SAATLİK UĞRAŞ

Çökme tehlikesi olan su kuyusunda hayvanı kurtarmak için mücadele veren ekipler yaklaşık 5 saat uğraştı. Sonunda kuyudan çıkarılan hayvan sahibine teslim edildi. Olay yerinde hazır bekleyen veteriner hekim de hayvanı muayene etti. Talihsiz inek bu olayı yara almadan atlattı.

VİNÇ YARDIMIYLA KURTARILDI

AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu zor bir operasyon olduğunu dile getirerek, “Zor bir operasyondu. Hayvan hareket halindeydi. Biraz agresifliği vardı doğal olarak. Yaklaşık 8 metre su derinliği, su yüksekliği de 5-6 metre bir keton kuyu dediğimiz, bu bölgede çok bulunan kuyulardan. Etrafından taş örgü yok, riskli bir kuyuydu. Vinç yardımıyla ve ip teknikleriyle arkadaşlarımızın ikisini aşağıya indirdik. Onlar sabitlediler vinç yardımıyla yukarı aldık ineği.” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR