LYS sınav giriş yerleri 2015 hakkında bilgi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

2015 LYS için heyecan giderek artıyor. Üniversite adayları ÖSYM tarafından yapılacak olan LYS sınav giriş yerleri için internet başında bekliyorlar…

5 farklı oturumla 13-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan LYS için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sınav giriş yerleri henüz belli olmadı. Ancak adaylar sınava gireceği adresleri ÖSYM’nin web sitesi üzerinden açıklanır açıklanmaz öğrenebilecek.

İşte sınav yerinin öğrenileceği adres

Geçen yıl LYS’ye bir hafta kala açıklanan sınav yerleri ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden öğrencilere duyurulmuştu. Bu yıl da yine aynı zaman diliminde gerçekleşmesi beklenen açıklama ÖSYM’nin “ais.osym.gov.tr” adresinden duyurulacak.

Üniversite adayları bu adres üzerinden TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifreleriyle sınava girecekleri yeri öğrenebilecekler.

LYS’de hangi dersin sınavı ne zaman yapılacak?

Bu yıl beş farklı oturumda gerçekleşecek olan LYS’de, LYS4 Sosyal Bilimler Sınavı 13 Haziran 2015’te, LYS1 Matematik Sınavı 14 Haziran 2015’te, LYS5 Yabancı Dil Sınavı ise 14 Haziran 2015’te, LYS2 Fen Bilimleri Sınavı 20 Haziran 2015’te, LYS3 Edebiyat-Coğrafya Sınavı 21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR