Muhtarın Susuzluk İsyanı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Niğde’nin Çamardı ilçesine bağlı Yelatan köyü muhtarı aynı zamanda yaşatma derneği başkanı olan İrfan Aslan, yaşanan su sıkıntısı nedeniyle köylülerinin gusül abdesti dahi alamadığını belirterek, “Vatandaşlarımız, köylülerimiz çoğu zaman cünüp geziyor.” diye isyan etti.

“İŞ VEYA PARA İSTEMİYORUZ! SU SORUNUMUZU ÇÖZÜN”

600 haneli  Yelatan köyünün su sorununu çözülemediğini belirten Aslan, devletten iş veya para istemediklerini söyledi. Sadece su sorununu çözümü için destek beklediklerini belirten Aslan, “Yelatan köyüne su az, yetersiz geliyor. Evlerimiz engebeli arazide bulunduğu için yukarıdaki evlere su ulaşmıyor. Bunun için durmadan su kesintisi uygulamak zorunda kalıyoruz.

“VATANDAŞLARIMIZ CÜNÜP GEZİYOR”

Vatandaşlarımız çoğu zaman cünüp geziyorlar. Günlerce su çıkmıyor. Herkes işçi burada. Gariban bir köy. Ben oğluma iş istemiyorum. Köylüme de fabrika istemiyorum. Köylüme içme suyu istiyorum. Cünüp gezdirmenin de günahı var insanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu sorun çok basit çözülecek bir sorun.” dedi.

muhtar-sonunda-isyan-etti-koylu-cunup-geziyor_x_8917249_842_z21

Çamardı Kaymakamlığı ise su sorunu ile ilgili açıklama yapma yetkilerinin bulunmadığını belirtti.

‘CÜNÜP’ NE DEMEK?

Anadolu’da yaygın olarak kullanılan ‘cünüp’ tanımlaması, kızları gibi bayanlar ile cinsel münasebet sonrası yıkanıp gusül abdesti alamadığı için temiz sayılmayan kişiye deniliyor.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR