New York Polisi Şehitlerimiz için Times Meydanı’nda

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

ABD’nin New York kentinde bulunan Times Meydanı’nda bir araya gelen polisler, Türkiye’de meydana gelen terör saldırısında haytını kaybeden meslektaşlarını andı.

DAYANIŞMA MESAJI VERDİLER

New York Polis Teşkilatında görevli polisler anma törenine katılarak Türkiye’ye dayanışma mesajı verdi. New York Polis Teşkilatı Müslüman Polisler Derneği Başkanı Adeel Rana, anma töreninde yaptığı konuşmada, “Türk meslektaşlarımızı desteklemek ve dayanışma mesajı vermek için bugün burada toplandık.” dedi.

İstanbul’daki korkunç terör saldırısını asla unutmayacaklarını belirten Rana, Türk dostlarının yanında olduklarını ve bütün dünyanın terörle mücadelede birleşmesi gerektiğini vurguladı.

TÜRK MESLEKTAŞLARINA DESTEK VERDİLER

New York Polis Teşkilatında görev yapan Türk polis memuru Ali Hammutoğlu ise terör saldırıları sonucu hayatını kaybeden Türk polisi ve askerlerine başsağlığı diledi. Masum insanlara ve onların güvenliğini sağlayan polislere saldıran katilleri lanetlediklerini ifade eden Hammutoğlu, devletin bütünlüğü ve halkın güvenliği için hayatını feda eden Türk meslektaşlarının yanlarında olduklarını belirtti.

sehit-turk-meslektaslari-icin-sokaga-ciktilar_x_9074403_7878_z11

ANILARI TİME MEYDANI’NDA YAŞAYACAK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ABD Şubesi Başkanı Mustafa Tuncer, İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan polislerin anısını Times Meydanı’nda yaşatmak istediklerini söyledi.

ABD’deki Türkler olarak, okyanus ötesinde eli kanlı terör örgütlerine karşı Türkiye’nin birliğini bütünlüğünü korumak için mücadeleyi sürdüreceklerine işaret eden Tuncer, ABD’ye ve bütün dünya ülkelerine Türkiye’nin terörle mücadelesinde destek vermesi çağrısında bulundu.

MUMLAR YAKILDI VE KARANFİL BIRAKILDI

Şehitlerin fotoğraflarının taşındığı Times Meydanı’ndaki tören alanında mumlar yakıldı ve alana karanfiller bırakıldı.

ÇOK SAYIDA DERNEK ORGANİZE ETTİ

Anma töreni MÜSİAD ABD, Türk-Amerikan Medya ve Gazeteciler Derneği (TAMJA), Cihannüma, Müslüman Polisler Organizasyonu ve Doğu Yakası Türk Amerikan Derneği (ECTA) tarafından düzenlendi.

Sponsorlu Baglantılar