Niğde’deki göçükte 3 kişi hayatını kaybetti

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Niğde’nin Altunhisar ilçesinde kerpiç evin çökmesi sonucu enkazda kalarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Zeli Durukan ile 1 yaşındaki kızının yaklaşık bir ay önce annesinin yanına taşındığı öğrenildi.

Göçükte eşini ve kızını kaybeden Abdullah Durukan, Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin kendisini terk ettiğini ve bir süredir 9 yaşındaki oğluyla yaşadığını söyledi.

Geçimini yevmiyecilik yaparak sağladığını aktaran Durukan, eşi Zeli’nin yaklaşık 1 ay önce oğlu Emirkan’ı bırakarak, 1 yaşındaki kızı Nurcan ile babası Ferahmuz Sabanlı’dan ayrı yaşayan annesi Fadimeana Sabanlı’nın evine gittiğini anlattı.

Kayınvalidesinin, kaldığı evi yaklaşık 2 ay önce kiraladığını belirten Durukan, eşinin burada kızı, annesi ve 19 yaşındaki zihinsel engelli erkek kardeşi Remzi’yle yaşamaya başladığını dile getirdi.

– “Eşimi dövmedim, sövmedim hakkım helal olsun”

Ayağından engelli eşinin bu yıl engelli maaşı almaya başladıktan sonra değiştiğini ileri süren Durukan, “Engelli maaşı bağlattım. Maaşı görünce beni takmadı, kavga falan yok, kendisi gitti. 2 defa aylık aldı. Evimden kovmadım, dövmedim, sövmedim, kendisi gitti. Evine dönsün diye bir ay içerisinde dört defa aracı gönderdim ama dönmedi” diye konuştu.

Eşiyle 9 yıl önce evlendiğini aktaran Durukan, “Çocuğuma da kendisine de üzülüyorum. Allah rahmet etsin, hakkım helal olsun. Bir çocuğum öksüz kaldı ona da üzülüyorum” dedi.

– Olay

Fadimeana Sabanlı’nın Aşağı Mahalle’deki kerpiç evinde dün sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana gelmiş, oğlu, kızı ve torunu enkaz altında kalmıştı. Enkaz altında kalanlardan 19 yaşındaki Remzi Sabanlı olay yerinde, 28 yaşındaki Zeli Durukan ile 1 yaşındaki kızı Nurcan kaldırıldıkları Altunhisar Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiş, anne Sabanlı ise yaralı olarak kurtulmuştu.

Sponsorlu Baglantılar