Özel Okul Teşvik Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Özel okul teşvik sonuçları öğrenciler ve aileler tarafından merakla bekleniyordu. 2016-2017 öğretim yılında Özel okul teşvik sonuçları için destek almak isteyen aileler tercihlerin yapılmasının ardından sonuçları merak ediyor.. MEB tarafından açıklanması beklenen Özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Özel okul teşvik sonuçlarını meb.gov.tr adresinden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmaya hak kazanan okulların listesi http://meb.gov.tr adresinde yayımlandı.

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla 75 bini ilk kez olmak üzere toplamda 340 bin öğrenci eğitim ve öğretim desteğinden faydalanabilecek.

Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin yerleştirme işlemlerinde yerleştirme puanları her sınıf seviyesinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Sınıf seviyelerinin her birine okulun destek kontenjanının yüzde 25’i kadar öğrenci yerleştirilir.

ÖZEL OKUL TEŞVİK TUTARLARI VE ÖĞRENCİ SAYISI

Okul Öncesi – 2.860 TL – 6000 Öğrenci
İlkokul – 3.440 TL – 15.000 Öğrenci
Ortaokul – 4.000 TL – 15.000 Öğrenci
Ortaöğretim – 4.000 TL – 15.000 Öğrenci
Temel Lise – 3.440 TL – 24.000 Öğrenci

hangi-ogrenci-ne-kadar-alacak-merakla-beklenen_x_8789409_6362_z11

2016-2017 BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Özel okul teşvik desteği kapsamında tercih edilebilecek okullar 5 Eylül tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Öğrenciler aşağıda yer alan linke tıklayarak özel okul teşvik desteğinden yararlanıp yararlanamayacaklarının sorgulayabiliyorlar.

Özel okul teşvik desteğine hak kazanan öğrenciler 6-19 Eylül arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Yerleştirme sonuçları ise 20 Eylül’de açıklanacak. Nakil ve kesin kayıt işlemleri 21-26 Eylül arasında tamamlanmış olacak.

Ek yerleştirme ile özel okul teşviğinden yararlanmak isteyen öğrenciler için yerleştirme sonuçları 27 Eylül, kayıt işlemleri ise 30 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin yerleştirme işlemlerinde, yerleştirme puanları her sınıf seviyesinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Sınır seviyelerinin her birine okulun destek kontenjanının yüzde 25’i kadar öğrenci yerleştirilir.

Ek yerleştirme işlemi için ayrıca tercih alınmayacak olup ilk tercihlere göre okulların boş kalan kontenjanlarına yerleştirme yapılacaktır.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri

  • hadıse fotorafları
  • en iyi yemek siteleri
  • ankara escort resimleri com
  • Zeynep Özkaya
  • antep karası üzüm
  • en nefis yemek tarifleri resimli
  • meb oyun
  • hadisenin en yeni fotoğrafları
  • activepulus
  • istanbul bakırköy meryem medyum