Pide Fiyatları Ne Kadar?

   2018 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ramazan ayının yaklaşmasıyla Ramazan ayında oldukça fazla tüketilen ve iftar sofralarının vazgeçilmezi pide fiyatları belli oldu. 2012 yılında pide fiyatlarına zam yapılmayacağı açıklandı. Ancak fırıncılarda bu kurala uyacak mı bilinmez. 350 gramlık bir pidenin yaklaşık 1,5 tl olduğu geçen yıl ki fiyatların uygulamaya konulacağı belirtildi.

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, Ramazanda pideye zam yapılmayacağı ve 2011 yılı pide fiyatlarının aynen geçerli olacağı pidenin 1,5 tl den satılacağını açıkladı. Bide fiyatlarının fırınlar tarafından uygulanıp uygulanmayacağı sorusuna ise İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, “Susamlı ve yumurtalı gibi özel yapılan pideler fırınlara göre farklılık gösterebilir, ancak normal pidenin fiyatı geçen yıl ki kalacak ve 1,5 tl olarak satılacaktır.” dedi.

Ramazan ayında pideler ve ekmeklerde yapılan usulsüzlüklerinde arttığını kaydeden İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, gerekli önlemlerin alınarak, Ramazan ayında denetimlerin artacağınıda sözlerine ekledi. Ramazan ayında fırın önlerinde oluşan kuyruklar bu yılda olacak gibi görünüyor. 350 gram bir bide için en az 1,5 tl ve kişiye özel pidelerde ise 3 tl ye kadar fiyat oluşabileceğide uzmanlar tarafından söyleniyor. Son olarak iftar sofralarının vazgeçilmezi pidelere yapılacak zamla ilgili daha geniş açıklamanın ilerleyen günlerde yapılacağı söylendi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
.