“Rus Uçağının Düşürülmesi Senaryoydu”

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sputnik’e konuşan Savaşır duygularını şöyle anlattı: “Bu facianın yaşandığı andan itibaren Türkiye’nin hatalı olduğunu, iki dost ve komşu ülke olduğumuzu, çok acilen özür dilememiz gerektiğini hep söyledim. Bu konudaki tek dileğim her zaman şu oldu: Keşke böyle bir olay olmasaydı. Bu facia yaşanmamalıydı. Tabii bu arada; Rusya halkına, ölen Rus pilotun aile ve yakınlarına derin üzüntülerimi ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

“BÜYÜK SENARYONUN SADECE BİR PARÇASIYDI”

Rus uçağının düşürülmesini ‘suni bir olay’ olarak nitelendiren Savaşır, sözlerine şöyle devam etti: “Bir eski güvenlik mensubu olarak şunu ifade etmek istiyorum: Bu suni bir olaydı. Büyük senaryolar yazıldı. Sıradan bir olay değildi. Büyük senaryonun sadece bir parçası olduğunu düşünüyorum.

dtik-avrasya-komitesi-baskani-buyuk-senaryonun_x_8991228_4383_z11

İyi ki çabuk bozuldu.

Kesinlikle planlanmış ve projelendirilmiş bir olay. Hedef Rus-Türk ilişkilerini bozmak. Yaşananlar, ilk andan itibaren Rus-Türk ilişkilerini, ailelerimizi, iş dünyasını ve hepimizi çok kötü etkiledi. Bir daha böyle bir olay olmamasını temenni ederim.

“İKİ ANA VATANIM VAR, HİÇBİR ZAMAN KÖTÜ OLAYLAR YAŞANMASIN”

Dünyada savaşlar olmasın, her zaman bunu söylerim. ‘Yurtta barış dünyada barış’ diyen Mustafa Kemal Atatürk gibi. İki ana vatanım var; Türkiye ve Rusya. Dilerim iki ülke arasında hiçbir zaman kötü olaylar yaşanmasın.”

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR