Safranbolu Sokaklarına “Topuklu” Ayarı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Karabük’ün tarihi ve turistik ilçesi Safranbolu’nun Belediye Başkanı Necdet Aksoy, turistlerin küçük taşlarla kaplı sokaklarda topuklu ayakkabı ile yürüme sıkıntılarını, daha geniş taşlar döşeyerek çözdüklerini söyledi.

TOPUKLULULARLA ZORLANIYORLAR

Osmanlı’dan kalan mimarisi ile ünlü Safranbolu’da, küçük taşlarla döşeli yollarda yürümekte zorlanan turistlerin şikayetleri dikkate alınarak, yollar yenilenmeye başlandı. Belediyeye ait Yazıköy Köyü’ndeki taş ocağından çıkarılan 25 santim genişliğinde ve 10 santim kalınlığındaki taşlar sokaklara döşeniyor.

her-sey-kadin-turistler-icin-dikey-ve-dar_x_8582178_1286_z7[1]

TAŞLAR YATAY DÖŞENİYOR

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, daha önce dar ve dikey olarak döşenen taşlar üzerinde özellikle turistlerin yürümekte zorlanmaları üzerine çalışma başlatarak daha geniş doğal taşları, yatay olarak sokaklara döşediklerini söyledi. Aksoy, bayram öncesi çalışmaların son bulacağını ve artık tarihi sokaklarda daha rahat yürünebileceğini belirtti. Başkan Aksoy, “Engelli vatandaşlarımız engelli araçlarıyla rahat bir şekilde gezebilecekler. Özellikle bayanların topuklu ayakkabıyla yürüme dertleri son bulacak. Yürüme sıkıntısı yaşanmayacak” dedi.

Sponsorlu Baglantılar