Vücudunuza Göre Kıyafet Seçimi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kadın ve erkek modasını belirleyen kıyafetler genellikle birbirinden farklı vücut tiplerine göre üretilmektedir. Boy ve kilo farklılıkları göz önüne alındığı vücut tipine göre kıyafet seçimi yapmak isteyen her insan gibi güzel görünmek öncelikli kriter haline geliyor. Modanın trendlerinin belirlendiği defilelerdeki pek çok manken size istediğiniz görünümden uzaklaştığınız sinyallerini verebiliyor. Bu durumda şık görünmek için yapmanız gereken en önemli adım yediklerinizin önüne geçemediğiniz anlarda gardırobunuza çekidüzen vermek olacaktır. Günümüz kadınlarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri bel ve basen bölgelerindeki fazlalıklar. Vücut ağırlığı zayıf olan kadınlarda dahi görülebilen bu durumla başa çıkmak adına kıyafetlerinizde üzerinize yapışan tasarımlar yerine fazlalıklarınızı gizleyebilecek modellere yer verebilirsiniz.

Basık modeller, açık renkli tonlar, üzeri desenli ve gözü yoran modeller yerine daha sade ve rahat bir tarz yakalayabileceğiniz gibi tarzınıza da farklı bir yön verebilirsiniz. Bu durum erkek modasında da pek farklı sayılmaz. Erkeklerde oluşan göbek problemi slim-fit modasına gölge düşürürken her yıl spor salonlarında harcanan vakti de arttırıyor. Spor yapmak sağlığınız için atacağınız en önemli adımlardan bir tanesi. Ancak vücut tipine göre kıyafet seçimi yapmak istiyorsanız siz de tercih edeceğiniz ürünlerde öncelikli olarak vücudunuzda rahatsız olduğunuz bölgeleri kapatmaya özen göstermelisiniz. Bu bağlamda bedeninizi daraltıp şişman gösteren tasarımlar yerine koyu tonlara ve kış modasının vazgeçilmes bir trendi olan sweatlere gardırobunuzda yer ayırabilirsiniz.

Kadınlar ve erkekler için kıyafet seçiminde gidilecek yer de büyük önem taşıyor. Özellikle kilo şikayeti bulunan ve abiye seçimi yapan kadınların abartılı bir görünüm yerine daha sade tasarımları tercih etmesi gerekmekte. Kilonun aşırısı kadar azlığı da bir sağlık problemi. Bu problemle karşı karşıya kalan bayanların tarzında farklı detaylara yer vermesi gerekiyor. Vatkalı ceketler, vücutu olduğundan daha toplu göstermek adına yapılan hatalardan biri olarak bilinmekte. Bunun yerine hem şık hem de modern tasarımlardan maskülen bir hava yaratan fakat feminenliği de beraberinde getiren ürünlere öncelik tanıyabilirsiniz. Gardırobunuzda yapacağınız ufak değişikler tarzınız için yepyeni bir şıklığın sinyallerini verecektir.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR