Yalova’da Kurbanlıklar Bitmek Üzere

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yalova kurban pazarına getirilen hayvanların yüzde 90’ı satıldı. Hayvan satıcıları vatandaşları ellerini çabuk tutmaları konusunda uyardı.

“SATIŞLAR ÇOK HIZLI GERÇEKLEŞTİ”

Kurban bayramı öncesinde Yalova’nın Elmalık yolunda kurulan kurban pazarında kelimenin tam anlamıyla vatandaşların iki ayağı bir pabuca girdi. Pazara getirilen binlerce hayvanın yüzde 90’ı satılırken, çok az sayıda satıcıda kurbanlık kaldığını dile getiren hayvan satıcıları, “Bu yıl hayvan satışları son derece hızlı gerçekleşti. Kurban pazarına geldiğimiz günden beri neredeyse durmaksızın hayvan sattık. Şu anda kurban pazarında 100-200 hayvan ya var ya yok. İşini son güne bırakmayanlar karlı çıktı. Hayvan pazarında kalan hayvanların da ister istemez fiyatları yükseldi. Biz vatandaşların daha fazla beklemeden kurbanlık almalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

saticilar-da-saskin-bir-sehirde-kurbanliklar_x_8766015_4412_z21

 “100-200 KURBANLIK KALDI”

Hayvan satıcısı Emrah Dinler, “Bu yıl son on yılın en hızlı kurban satışını yaptık. Ben yıllardır Yalova’ya hayvan getirir satarım. Çoğu yıllarda elimizde hayvan kalır satamazdık. Bu yıl bayrama daha 3 gün kala hayvan kalmadı. Elde kalan son 100-200 hayvanında bayramdan önce satılacağına eminiz” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR