Yanmak Üzere Olan Hayvanlar Son Anda Kurtarıldı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde içinde 4 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırda yangın çıktı. Hayvanlar, çevreden de yetişen vatandaşların sayesinde yanmaktan son anda kurtarıldı.

AHIRDA 4 BÜYÜKBAŞ HAYVAN BULUNUYORDU

Olay Kartepe Arslanbey Başaran Mahallesi Aliağa Caddesi üzerinde bulunan bir ahırda meydana geldi. Havva Karabulut’a ait içinde 4 büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Karabulut, evde olduğu sırada torununun alevleri görerek haber vermesi sonucu dışarı çıktığında ahırın alev alev yandığını gördü. Karabulut ve yardıma gelen komşuları alevlerin hızla yayıldığı ahırın içinde bulunan 4 büyükbaş hayvanı dışarı çıkararak yanmaktan kurtardılar.

İTFAİYEDEN YARDIM İSTEDİLER

Kendi çabalarıyla alevleri söndüremeyen mahalleli itfaiye ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede yangın yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu alevler kontrol altına alındı. Bir süre sonra tamamen söndürülen alanda itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaparak başka bir yangın çıkmaması için önlem aldı. Söndürme çalışmalarını gözyaşları içinde izleyen Havva Karabulut’u ise komşuları sakinleştirdi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR