“Yaşanan çok büyük bir hata”

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Suriye’deki Nusra Cephesi, İdlib kenti kırsalında Dürzilerle çıkan çatışmanın “sorumlularının tespit edilip cezalandırılacağını” duyurdu.

Örgütün sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İdlib kenti kırsalında bulunan Kalb Luza köyünde yaşanan olay nedeniyle derin üzüntü duyulduğu ve olaya karışanların komutanlarının emirlerine muhalif şekilde hareket eden bazı Nusra mensupları olduğu” savunuldu.

Nusra Cephesi’nden bazı heyet ve komitelerin olayın hemen ardından konuya ilişkin bölgede bilgi aldığı ve köy halkına güvence verdiği ifade edilen açıklamada, “Yaşanan büyük bir hata. Komutanların bilgisi dışında oldu. Kalb Luza köyü halkı bizim korumamızda” denildi.

Açıklamada “olaya karışanların en kısa sürede ortaya çıkarılacağı ve gereken cezalara çarptırılacağı” ifade edildi.

Yerel kaynaklar, hafta içerisinde İdlib’in kırsalındaki Kalb Luza köyünde, “20 Dürzi’nin 3 Nusra mensubu tarafından öldürüldüğünü” duyurmuştu. Olayın, Nusra Cephesi’nden bir grubun, Suriye rejimi için bilgi topladığını düşündükleri bir Dürziyi alıkoymak için söz konusu köydeki bir eve gitmeleri ve aile üyelerinin bu kişiyi teslim etmek istememesi üzerine çıkan çatışmalar üzerine yaşandığı kaydedilmişti.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR