Yeşilay’da görev değişimi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yeşilay Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, bayrağı Prof. Dr. Mücahit Öztürk’e devretti.

Yeşilay Olağan Genel Kurulu, Sepetçiler Kasrı’ndaki genel merkezde yapıldı.

İhsan Karaman, bayrağı Mücahit Öztürk’e devrederken, Karaman’la birlikte eski yönetim kurulundan 7 kişi ayrıldı.

Yeni Yeşilay yönetiminde görev alan isimler şunlar:

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Seylan, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Topçu, Osman Baturhan Dursun, Esra Albayrak, M. Pervin Tuba Durgut, Dr. Ahmet Özdinç, Doç. Dr. Hakan Ertin, Prof. Dr. Mahmut Gümüş, Yrd. Doç. Dr. Nilgün Canel, Dr. Halit Yerebakan, Mehmet Dinç ve Çetin Dönmez.

Yönetim kurulu başkanlığına seçilen Öztürk, Yeşilay markasının son derece iyi bir noktaya getirildiğini belirterek, bu ivmeyi Yeşilay’a kazandıran Karaman’a teşekkür etti.

Öztürk, 71. dönem genel başkanlığına seçilme şerefine nail olmakla büyük bir sorumluluğu da omuzlarına aldığını vurgulayarak, “Bağımlılıklar gibi çağımızın en önemli sorununa karşı mücadele eden Yeşilay’ın bu mücadelesine yeni yönetim kurulumuzla daha da destek olacak, bağımlılık ve üreticilerine karşı toplumumuzu, gençliğimizi, geleceğimizi korumak için bilimsel metotlarla mücadele etmeye gayret göstereceğiz” dedi.

– Prof. Dr. Mücahit Öztürk

Öztürk, 1965’te Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamlayan Öztürk, 1990’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Mücahit Öztürk, 1990-1992’de İstanbul SSK Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde asistan doktor olarak çalıştı, 1997’de uzmanlık eğitimini tamamlayarak çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı oldu.

Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi’nde 1998-2004’te çocuk psikiyatrisi uzmanı olarak görev yapan Öztürk, çocuk psikiyatrisi dalında 2000’de doçent, 2007’de profesör unvanını aldı.

Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Öztürk’ün, 2002’de “Çocukta Ruhsal Sorunlar” ve 2006’da “99 Sayfada Okul Fobisi” adlı kitapları yayımlandı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR