Kimlik Yerine Ehliyetle Sınava Gelen Öğrenci Sınava Alınmadı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi yapıldı. Kimlik yerine ehliyetle sınava gelen aday sınava alınmadı.

Zonguldak’ta il genelinde 36 okulda 9 bin 964 öğrenci bin 238 görevli gözetiminde sınava girdi. Öğrenciler sabahın erken saatlerinde, daha önce belirlenen okullara gelerek ter döktü.

KORONAYA KARŞI TEDBİRLER ALINDI

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında okullarda bulunan görevliler tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde öğrencilere maske verilip dezenfektan edilerek salona alındı. Sınav süresince öğrencilere refakat eden aileleri ise okul bahçesinde bekleyerek sınav heyecanını çocukları ile birlikte yaşadı.

ÖĞRENCİ İSYAN ETTİ

Bir öğrenci, TC Kimliği yerine ehliyetle sınava geldiği için sınav alanına alınmadı. Sınava girmesine müsaade edilmeyen aday, duruma tepki göstererek “Böyle bir şey olamaz, kimliğe bakmaya gittim ama bulamadım. Sınava geldiğimde 10 dakika vardı. Büyüklüğünü gösterselerdi beni ehliyetle sınava alırlardı. Ben bu ehliyeti emniyetten aldım burada güvenlik için yapıyorlar ben daha ne diyeyim. Yapacak bir şey yok sinirlerim bozuldu” şeklinde konuştu.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR