Okullar Ne Zaman Tatil Olacak? Yaz Tatili

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Öğrencilerin merakla beklediği karne heyecanı amacıyla geri sayım başladı. Peki okullar ne vakit kapanacak ve yaz tatili ne vakit başlayacak?

Eğitim öğretim senesi sonunun yaklaşmasıyla eş güdümlü okulların ne vakit tatile gireceği de en merak edilen konular arasında yer alıyor. Hem veliler hem de öğrenciler 6 Şubat 2015’te başlayan 2014-2015 eğitim ve öğretim senesinın 2’nci döneminin sona ermesiyle eş güdümlü 3 aylık uzun bir tatilin yolunu gözlüyor.

Öğrencilerin tatili ne vakit başlıyor?

LYS ve TEOG sınavlarına hazırlanan ve sene boyu okullarına giden öğrenciler amacıyla 2014-2015 eğitim ve öğretim senesi 12 Haziran Cuma günü son bulacak. Okul önceki eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 12 Haziran’dan itibaren 3 aylık yaz tatiline başlayacak.

Öğretmenler ne vakit tatil yapacak?

Öğretmenler ise okulların kapanmasının sonrasında kurullar, mesleki çalışmalar ve toplantılar sebebiyle aşağı yukarı 3 haftalık bir çalışma devresine başlayacak. Öğretmenler amacıyla tatilin başlangıcı ise 1 Temmuz 2015 tarihi olacak. Örgün ve Yaygın Eğitim kurumlarında 2015-2016 eğitim öğretim senesi 14 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler bu tarihe kadar 3 aylık uzun bir tatil yapacak.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR