“Türkiye’yi Parçalamak Size Ne Kazandıracak”

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu açılışında değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında teröre destek verenlerin ülkenin dışından olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Bu toplantıdan yalnızca ülkeme değil dünyaya sesleniyorum. Türkiye’yi bölmek, ulusi parçalamak size ne kazandıracak? Mağdurların, mazlumların dayandığı en mühim kapıdır. Attığınız her ismim boş kalacaktır” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“İnancımızda kul hakkı ve adalete bulunan vurgu devlet ile kişi arasındaki ilişkinin esasını oluşturmaktadır. Biz Türkiye şeklinde 2011 yılından bu yana Irak ve Suriye’den gelen 2 milyondan aşkın kişii konuk etmiş bulunuyoruz. İlave şeklinde terörle mücadele ediliyor. Sınırlarımızı kapatmak amacıyla ya da onların boğulmasın ı seyrederek değil. Bu insanların bize canlarını ve geleceklerini kurtarmak amacıyla geldiklerini biliyoruz.

“KABUL EDİLEMEZ”

Batıda bir alanı ‘Bu akıma müsaade etmeyin, Hıristiyanları alın’ yaklaşımı bu tür dönemde yapılması bunları görmemiz kabul edilir değil. Biz insana insan şeklinde bakıyoruz, inancı ile bakmıyoruz. Biz kapımızı açarız. Kudüs’te Mescid-i Aksa’da oluşturulanları görüyorsunuz. Asla kabul edilir bir şey değil. Türkiye burada aksine değişik inançların buradaki mabetlerini ihya eder iken hem de inşa eder iken bu tür şeylerle karşılaşmak bizi ciddi anlamda rahatsız etmektedir.

turkiye-yi-bolmek-parcalamak-size-ne_x_7697300_597_z2[1]

“AVRUPALI DOSTLARIMIZ ŞUNU BİLSİN Kİ…”

Durumun Küresel gelişmeleri tetikleyeceğinden kaygı ediyoruz. Avrupalı dostlarımız şunu bilsin sınırlarındaki insanlar kendi yurtdaşlarına kavuşmak istiyorlar. Çözüm insanların geldikleri yerdeki çatışmaların durması. Bazı ülkeler Suriye’ye uçaklar gönderiyor ama Tayyip Erdoğan bunu dillendirince bu neden ifade ediliyor diyor. Bunu yetkililer söylüyor. Biz Esed’in arkasındayız’ Kendileri açıkça bunu ifade ediyorlar. Esasında buna da ombudsmanlık gerekiyor ama nasıl olacak.

“ZALİM REJİM ALAŞAĞI EDİLMELİ”

Biz insani destek verirken birileri uçaklari silahlar gönderiyor. Suriye’deki bozukluğun çözümü ülkedeki zalim rejimin alaşağı edilip yerine halkın iradesine ve bölgenin gerçeklerine yönelik yönetimin işbaşına gelmesidir. Ülkemiz sınırları süresince terör örgütlerinden ayrıştırılmış güvenilir bölgeye gereksinim var.

“VANDALLIĞI ŞİDDETLE KINIYORUM”

Aynı hal bölgedeki başka ülkeler amacıyla de geçerlidir. Batı hayatta kalma mücadelesi içerisinde bulunanlara sırtını dönemez, dönmemelidir. İsrail’in müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da yaptığı vandallığı şiddetle kınıyorum. İsrail devletini ve tutumları ile onu destekleyen bütün ülkeleri bu hususta mesul davranmaya çağrı ediyorum.

“ACI KAYIPLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Biz Türkiye şeklinde konuyu yakından takip etmeye, dile getirmeye ve duruş sergilemeye devam edeceğim. Türkiye tarihi süresince terörün kanlı ve sıcak yüzünü hissetmiş ülkedir. Terörle mücadele tarihimizde binlerce şehidimiz var. Bugün yeni terör dalgası ve acı kayıplarla karşı karşıyayız. En mühim hedeflerimizden biri teröre zemin hazırlayan sebepleri ortadan kaldırmak. Türkiye normalleşme yolunda mühim uzaklık kat etti.

“DESTEK VERENLER BU ÜLKENİN DIŞINDAN”

Türkiye çözüm süreci ile barışı yakalayacak ve dünyada en saygın ülkeler arasına girecek. Bunu görenler Türkiye’yi nasıl böleriz gayreti amacıylae girdiler. Terörizme, teröristlere kuvvetli silahları veren neresidir? İçeriden dışarıdan destekler bir yerden geliyor. Destekleri verenler bilesiniz ki ülkenin dışından. Bunu verirken de ülkemizi parçalamak ve bölmek amacıyla yapıyorlar. 2013 yılından beri yaşanan hadisenin başkainden bağımsız olmadığını biliyoruz. Dışarıdan alınan desteğe içeriden de medya ve maddi destek veriliyor. Her türlü tahrike, vicdansızlığa başvuralar karşısında dirayetimizi koruduk.

“BURADAN DÜNYAYA SESLENİYORUM”

Bu toplantıdan yalnızca ülkeme değil dünyaya sesleniyorum. Türkiye’yi bölmek, ulusi parçalamak size ne kazandıracak? Mağdurların, mazlumların dayandığı en mühim kapıdır. Attığınız her ismim boş kalacaktır. Ülkemizin detaylı bölgelerinde meydana çıkan teşebbüsler ulusimiz yönünden fark edildi.Provokatörlerin oyununa gelmeyen ulusimin her ferdine şükranlarımı sunuyorum. Sivillerin amacıylae karışan terör teşkilatı mensupları gerçekleştirdikleri eylemlerle devlet ve yurtdaşı karşı karşıya getirerek algı oluşturmaya çalışıyor.Teröristlerden öldürülenlere tören yapıyorlar. Terör teşkilatınün bayrağının sarıldığı terörist cesetlerini sivil yurtdaş gibi göstermek amacıyla sosyal medyada yansıtıyorlar. buna içeriden destekler veriliyor. Bunların batıda ciddi destekçileri var. Bunu batılı dostlara söylüyorum ama onların derdi başka.

“TÜRKİYE BU OYUNU BOZACAK”

Siyasetçi sıfatı taşıyan birileri figüran şeklinde yer alıyor. Bir de medya ayağı var. Teröristleri cici çocuk emniyet güçlerini saldırgan şeklinde göstermeye çalışıyorlar. Terör teşkilatı ve onun yandaşları. Suçlanan devlet, hükümet ve şahsım. Şehit edilen emniyet görevlilerimizi yok sayıyorlar. Evine ekmek götüren, lokantada çalışan masum insanların terör teşkilatınün katletmesi ile zerre kadar ilgilenmiyorlar. Ama en ufak operasyonda dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Herkes ihanet senaryosundaki rolünü ezberlermiş, her ortamda rolünü sergiliyor. Şahıslar gelip geçicidir ama bu yurt bu ulus bakidir. Türkiye bu oyunu bozacak güce ve imkana sahiptir. Evet sorunlu günler yaşıyoruz ama şuna inanıyoruz ki Türkiye’nin geleceği aydınlıktır.”

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR