Galatasaray’ın Şampiyonluk Olasılığı Yükseldi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Güzel bir ekip kurarak 2017-2018 yılı Süper Lig sezonuna bomba gibi giren Galatasaray 2. sıradaki takımdan tam 5 puan önde. Henüz 7. haftada 5 puanlık fark yaratan Galatasaray Gomis gibi oyuncularıyla güçlü bir kadro oluştarak şampiyonluk yarışında önemli bir yere sahip olduklarını göstermişti. Fakat rakiplerinin henüz 7. haftada yeterli performansı gösterememesi aradaki farkın açılmasına neden oldu. Özellikle Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi rakiplerine göre oldukça iyi oynayan Galatasaray rakiplerini bir bir alt etmeye devam ediyor.

Araştırmalar ve analizler sonucunda Galatasaray’ın bu sezon şampiyon olma ihtimaline yüzde 50 nin üzerinde olarak bakılıyor. Süper Ligde geride bıraktığımız 7 haftada yakaladığı 6 galibiyet ve 1 beraberlikle 19 puan toplayan Galatasaray, en yakın rakibi Beşiktaş’ın 5 puan ilersinde liderlik koltuğundaki yerini aldı. Birçok kişi tarafından şimdiden şampiyonluğun en yüksek favorisi olarak gösterilmeye başlanan Galatasaray, Opta verilerine göre tarihinde 8. kez ilk 7 haftada 19 puanu yakalamayı bildi.

GALATASARAY’IN Şampiyonluk Şansı Arttı

Galatasaray daha önceden benzer başlangıç yaptığı 7 sezonun 4’ünde şampiyonluk yaşarken, kalan üç sezonda ise ligi 3. sırada tamamladı. Kısacası sarı-kırmızılı takım ilk 7 haftada 19 puan topladığı sezonların %57,1’inde şampiyonluk yaşadı. Galatasaray’ın 2017-2018 yılında şampiyonluk şansının bu denli artmasının en büyük nedeni elbette yapılan transferler olmaktadır. Galatasaray oyuncusu Gomis takıma kattığı etki ve ateşleme sayesinde oldukça başarılı oyunlar ortaya konulmasında önemli bir paya sahip olduğunu göstermektedir. Bu da Galatasaray takımının 2018 yılında şampiyonluk olasılığı oldukça yükseltmiş görünüyor.

Sponsorlu Baglantılar

Incoming search terms:

  • zeynep ozakya

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR