Hakkari’de Suikast Hazırlığı Yapan 1 PKK’lı Terörist Yakalandı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hakkari”de PKK’nın dağ kadrosundaki üst düzey bir teröristten aldığı talimatla bölgede devlet yanlısı kişilere yönelik suikast tarzı eylemler yapmayı planlayan C.K. adlı terörist, polisin yaklaşık 3 ay süren takibi sonucu yakalandı.

Hakkari Valiliği, yakalanan teröristle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, şöyle denildi:

“PKK/KCK bölücü terör örgütünün dağ kadrosunda faaliyet yürüten ve örgütün üst düzey sorumlusu olan 1 şahsın ilimiz merkezinde ikamet eden PKK/KCK bölücü terör örgütü yandaşı 1 erkek şahsa vermiş olduğu talimat ve göndermiş olduğu mühimmatlar ile ilimiz merkezinde bulunan devlet yanlısı şahıslara yönelik suikast tarzı eylemler yaptırarak, halk ile devlet arasındaki bağları kopararak ilimiz merkezinde kaos ortamı yaratmak ve Hakkari halkına güçlü olduklarını ispatlamak istediklerine yönelik bilgi edinilmesi üzerine, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yaklaşık 3 aydır yapılan yoğun çalışmalar neticesinde bu eylemi yapacak olan şahsın C.K. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, 22.02.2017 günü ilimiz merkezinde yapılan operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmıştır.

ÜZERİNDEN VE EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Şahsın yapılan üst aramasında; 1 adet kısa namlulu tabanca, 1 adet bu tabancaya ait şarjör, 8 adet fişek ve şahsın yapılan ikamet aramasında ise; 1 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 1 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait şarjör, 30 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait fişek, 2 adet el bombası, 1 adet kroki, 1 adet kroki üzerinde işaretlenmiş açık adresin yazılı olduğu kağıt ele geçirilmiştir.

C.K. isimli şahsın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan işlemlerinde PKK/KCK bölücü terör örgütünün üst düzey sorumlusu tarafından ilimiz merkezinde bulunan devlet yanlısı şahıslara yönelik eylem talimatları aldığı ve örgütün göndermiş olduğu ve ikametinde yapılan aramalar sonucunda ele geçirilen mühimmatlar ile eylemler yapacağı tespit edilmiştir.

Şahıs 03.03.2017 günü sevk edildiği adli makamlarca ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak’ ve ‘Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah veya Mermilerin Satın Alınması Taşınması ve Bulundurulması’ suçlarından tutuklanmıştır.”

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR