Facebook Afrika’daki ilk ofisini Johannesburg’a açtı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Afrika kıtasındaki ilk ofisini Güney Afrika Cumhuriyetinin en büyük şehri Johannesburg’da açtı.

Facebook’tan yapılan açıklamada, ofisin Afrika kıtasındaki işletmelere hizmet vereceği belirtilerek, şirketin Afrika’da bulunan küçük işletmelerin yerel ve bölgesel büyümesine katkıda bulunma hedefinin önemli parçasını oluşturduğu ifade edildi.

Afrika Ofisi’nin Facebook’un Afrika ve Afrika’da yaşayan insanlar için devam edecek yatırımlarının da ilk adımını oluşturduğuna yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Afrika’da konumlanacak Facebook satış ekibi, öncelikli olarak Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’dan oluşan Sahra Altı Afrika bölgesine odaklanacak. Facebook ekipleri, tüm kıtadaki reklam verenler ve kullanıcılar için yerelleştirilmiş çözümler sunmak üzere kamu otoriteleri, Telekom operatörleri, ajanslar ve diğer ilgili paydaşlarla iş birlikleri yapacak.”

Açıklamada, yılın ilk çeyreği itibarıyla Facebook’un Afrika’daki aylık aktif kullanıcı sayısının, geçen yılın Eylül ayına göre yüzde 20 artışla 120 milyona ulaştığı aktarılarak, daha önce Ogilvy’nin Sahra Altı Afrika’daki ağını oluşturmasına yardım eden Nunu Ntshingila-Njeke’nin Facebook Afrika’nın yeni başkanı olacağı bilgisi paylaşıldı.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Mendelsohn

Açıklamada görüşlerine yer verilen Facebook’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, yeni ofisin Facebook için çok önemli dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Ofisin EMEA bölgesindeki yatırımları ve varlıklarını genişletme stratejilerinin önemli parçasını oluşturduğuna dikkati çeken Mendelsohn, “Facebook, halihazırda Afrika’daki insanların hayatlarının merkezi parçası ve biz de Afrika’daki bir milyardan fazla insanın ve bölgedeki işletmelerin, daha bağlantılı hale gelmelerine yardım etmek için daha fazla şey yapmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Şirketin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Direktörü Ari Kesisoglu da Afrika’daki yeni ofisin bölgedeki Facebook müşterilerine destek olacağını ifade etti.

Kesisoglu, “İnsanlar, artık artan biçimde dünyayla bağlantılı hale gelmek ve hayatlarını iyileştirecek yeni servis ve ürünlerle ilgili bilgi almak istiyor. Aynı zamanda işletmeler de Sahra Altı Afrika bölgesindeki insanlara ulaşmak için daha güçlü, esnek ve bütüncül yollara gereksinim duyuyor. Bizim de temel amacımız Afrika’daki markalarla tüketicileri bağlantılı hale getirmek ve bu süreçte tüm taraflar için değer oluşturmak” görüşünü paylaştı.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR