Kılıçdaroğlu’nun Yerine Kim Geçsin?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından eleştiri oklarının hedefi olan Kılıçdaroğlu’nun koltuğu sallanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Değişim” çağrısı yaparak genel başkanlık için kolları sıvamasının ardından yapılan bir ankette katılımcılara “Kılıçdaroğlu ayrılır ya da istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Ankete katılanların büyük çoğunluğu tercihini İmamoğlu’ndan yana kullanırken ikinci sırada ABB Başkanı Mansur Yavaş yer aldı.

28 Mayıs seçimlerinin sona ermesiyle birlikte eleştiri okları CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun genel başkanlık için kolları sıvamasının ardından BETİMAR Araştırma dikkat çeken bir araştırmaya imza attı.

EKREM İMAMOĞLU FARK ATTI

Araştırmaya katılanlara “Kılıçdaroğlu ayrılır ya da istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Araştırmaya katılanların yüzde 46.7’si tercihini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullanırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 17.6 ile ikinci sırada yer aldı.

ÖZGÜR ÖZEL ÜÇÜNCÜ SIRADA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yüzde 6.5 ile üçüncü sırada yer aldığı araştırmada Muharrem İnce yüzde 1.2, Mustafa Sarıgül ise yüzde 0,9 oranla sıralamayı belirledi.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR