Uçan Motosiklet İnanılmaz Fiyata Satıldı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Herkes uçan arabalara odaklanmışken Japonlar uçan motosiklet yaptı. ALI Technologies isimli şirketin geliştirdiği uçan motosiklet, 680 bin dolar fiyatla (yaklaşık 6,5 milyon TL) satışa sunuldu. Havada 40 dakika kalabilen motosiklet, tek şarjla saatte 100 km hız yapabiliyor.

“XTurismo Limited Edition” ismi verilen motosiklet tek şarjla saatte 100 km hıza kadar 40 dakika boyunca uçabiliyor. Elektronik devi Mitsubishi ve Japon futbolcu Keisuke Honda’nın desteklediği Tokyo merkezli girişim, 2022 ortasına kadar tek kişinin bileceği uçan motosikletlerden 200 adet üretmeyi hedefliyor. XTurismo Limited Edition’larda bir konvansiyonel ve akülü dört adet motor bulunuyor. ALI Technologies CEO’su Daisuke Katano, yeni üretimleriyle birlikte “Yeni bir hareket yöntemi sunmayı umduklarını” söyledi.

JAPON YASALARI İŞLEK YOLLARDA UÇMASINA ENGEL

13 milyonluk nüfusa sahip Tokyo için aşırı kalabalıklaşma büyük bir problem. Yüksek teknoloji şehri, dünyanın en kalabalık metropol bölgelerinden birisi. Ancak Japonya’daki mevcut yasalar, uçan motosikletlerin işlek yollarda uçmasına engel.

Yarış pistinde gerçekleştirilen lansmanda konuşan Katano, bu sebeple Japonya’da aracın yakın zamanda yalnızca bu tür pistlerde kullanılabileceğini söyledi. Katano alternatif olarak aracın kurtarma ekipleri tarafından ulaşılamaz bölgelere gidişi için de kullanabileceğini düşünüyor.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -