Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden Geçişler Başladı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasıyla vatandaşlar gece 00.00’ı beklemeden köprüye akın etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla köprüye gelen vatandaşlar anı fotoğrafı çekmek hedefiyle birbirleriyle yarıştı.

KÖPRÜ AÇILDI, GEÇİŞLER BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından bugün açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan gece 00: 00’da açılacağını duyurmuştu. Vatandaşlar, görevlilerin köprüye çıkan bağlantı yollarını gece 00: 00’dan öncesinde kontrollü bir şekilde açtığını görünce, gişelerden ücretsiz geçerek Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçti.

VATANDAŞLAR HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Araçlarıyla köprüye gelen vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla aileleriyle bol bol anı fotoğrafı çektirdi. Bazı vatandaşların köprüde selfie çektiği görülürken bazı vatandaşlar ise sosyal medya aracılığı ile canlı bağlantı yaptı. Köprüden geride bıraktığımız vatandaşların araçlarının kornalarına sürekli basarak sevinç gösterileri yaptığı görüldü. Bu sırada köprüde görevli trafik polisleri duran araçlara, “Vatana millete hayırlı olsun, güle güle kullanın” anonsu yaparak araçların yollarına devam etmelerini istedi.

AÇILDIĞINI DUYUNCA HEMEN GELDİK

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açıldığını haber alan Numan Ceylan isimli bir vatandaş, “Açıldığını duyunca hemen geldik. Çok güzel olmuş, gayet güzel bir eser olmuş. Yenibosna’dan geldik bir görelim istifade edelim dedik, arkadaşlara da anlatırız.” dedi. Hem de köprüye eşiyle eş güdümlü gelen Atilla Aydoğdu isimli vatandaş ise, “Bizim söyleyeceğimiz çoğu şeyi zaten reisi cumhurumuz açılışta söyledi. Söylediklerinin tamamen arkasındayız ve yhemenyız. Onun bir emriyle hareket edecek güçlü bir orduya sahip, Allah onu başımızdan eksik etmesin” dedi.

“BUNU YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN ÇOK İYİ BİR ŞEY”

Yunanistan Atina’dan gelerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geride bıraktığımız Tır sürücüsü Hüseyin Sayan, “Eskiden saat yasak vardı 6 saat bekliyorduk. 6 saat demek Ankara’ya gider bir araba. Şimdi ne oldu transit yasak diye bir şey kalmadı. Bunu yapanlardan Allah razı olsun çok güzel bir şey” dedi.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -