Beratcan’ın Öldürülmesini Annesinin İstediği Ortaya Çıktı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kartal’da kaybolduktan sonra Tuzla’da ormanlık alanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük’ün ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturmada 10 yaşındaki Beratcan’ı öldüren servis şoförü ile annesinin gönül ilişkisi olduğu, ilişkilerini gördükleri için öldürülmesini annesi istediği ve cinayetin işlendiği gün defalarca telefonda konuştukları ortaya çıktı.

AİLESİ DURUMU POLİSE BİLDİRMİŞTİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Beratcan Karakütük’ün olay günü saat 14.20’de okuldan çıktığı, eve dönmemesi üzerine ailesi tarafından yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadığı ve durumun polise bildirdiği anlatıldı.

GÜVENLİK KAMERALARI OKLARI SERVİS ŞOFÖRÜNE ÇEVİRDİ

İddianamede, soruşturma çerçevesinde Beratcan’ın okulundan çıktıktan sonra girmiş olabileceği güzargahtaki kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda beyaz renkli servis minibüsüne benzeyen bir araca binerek Vatansever Caddesi üzerinden Yakacık istikamatine doğru gittiği, araştırmanın genişletilmesi sonucunda aracın şüpheli Ersin Kaşıkçı’ya ait olduğunun belirlendiği anlatıldı.

CESED MENFEZİN İÇERİSİNDE BULUNDU

Bunun üzerine şüphelinin yakalanması amacıyla çalışmaların başlatıldığı belirtilen iddianamede, bu araştırmalar sonucunda maktülün cesedinin Tuzla Ankara Asfaltı Caddesi Tepeören Mahallesi Trafo Merkezi karşısında bulunan menfezin içerisinde bulunması nedeniyle şüphelinin kullanmış olduğu aracın konum bilgilerinin çıkartıldığı kaydedildi.

beratcan-in-oldurulmesinde-mide-bulandiran_x_8673698_2688_z3[1]

ANNESİYLE ŞOFÖR 6-7 YIL DUYGUSAL İLİŞKİ YAŞAMIŞ

İddianamede, suç tarihinde şüphelinin aracının maktülün ölü bulunduğu yerde bulunduğuna ilişkin sinyal verdiğinin belirlenmesi üzerine Kaşıkçı’nın yakalandığı belirtilerek, alınan ifadesinde Beratcan’ın annesi olan Türkan Karakütük ile yaklaşık 6-7 yıllık süre zarfında duygusal ilişkilerinin bulunduğu, bu süre zarfında aralarında cinsel birlikteliğin gerçekleştiğini anlattığı kaydedildi.

ÇOCUĞUN ÖLDÜRÜLMESİNİ ANNESİ İSTEMİŞ

Şüpheli Kaşıkçı’nın beyanında ilişki yaşadıkları sırada Türkan Karakütük’ün oğlunu da yanında getirdiği ve yaşamış olduğu ilişkiye Beratcan’ın da şahit olduğunu söylediği ifade edilerek, Türkan Karakütük’ün oğlunun bu olayı aile bireylerine anlatılmasından kortuğundan ötürü kendisinden onu öldürmesini istemesi üzerine olay günü olan Beratcan’ı minibüse alarak koli bandı ile ellerini, ağzını ve ayaklarını bağladığı ve aracın bagaj kısmına yatırarak üzerine battaniye kapattığı, bir müddet araç ile gezdikten sonra olay yerine giderek bir kanal kenarında durduğunu ve Beratcan’ı suda boğarak öldürdüğünü ve su kanalına attığını söylediği aktarıldı.

ANNE SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İddianamede, Adli Tıp Kurumu’ndan verilen raporda, Beratcan’ın ölümünün suda boğulma sonucu meydana gediğinin belirtildiği kaydedildi.

Şüpheli Kaşıkçı’nın bu olayı gerçekleştirmek için kendisini anne Türkan Karakütük’ün azmettirdiğini söylemesi üzerine annenin de beyanının alındığı anlatılan iddianamede, Türkan Karakütük’ün üzerine atılan suçlamayı kabul etmediği, ancak verdiği ifadeler irdelendiğinde Ersin ile olan ilişkisini kabul ettiği, bir başka ifadesinde ise şüpheli Kaşıkçı’dan şüphelenmediğini belirttiği, bir diğer ifadesinde oğlu kaybolduktan sonra Ersin Kayıkçı’yı bir kez aradığını kabul ettiği aktarıldı.

OLAY GÜNÜ DEFALARCA GÖRÜŞTÜKLERİ ORTAYA ÇIKTI

İddianamede, olay günü saat 07.05 de Türkan Karakütük ile Ersin Kaşıkçı’nın mesajlaştıkları belirtilerek, ayrıca saat 10.01′ de ise 574 saniye görüştükleri, saat 17.10’da şüpheli Kaşıkçı’nın Beratcan’ı su kanalına attığı yerde bulunduğu sırada, Türkan Karakütük ile görüştüklerinin iletişimin incelenmesi ve tespit tutanağı ile sabit olduğu vurgulandı.

SUÇU ANNESİNİN İŞLETTİĞİNE ISRAR ETTİ

Şüpheli Kaşıkçı ile Türkan Karakütük’ün olay gününe kadar ilişkilerinin devam ettiği belirtilen iddianamede, şüpheli Kaşıkçı’nın tüm aşamalarda bu olayı anne Karakütük’ün azmettirmesi sonucu işlediğini istikrarlı bir şekilde beyan ettiği, dosya kapsamı incelendiğinde ve bütün deliller birlikte değerlendirildiğinde şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işlediklerinin anlaşıldığı belirtildi.

ŞOFÖRE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEP EDİLDİ

İddianamede, Beratcan’ı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan servis şoförü Ersin Kaşıkçı hakkında “çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR