AVM’lerde Boşalan Mağazalara Simit Sarayı Talip Oldu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, son dönemde AVM ve caddelerde yüksek kira sebebiyle boşalan mağazalara talip olduklarını söyledi. Kavukçu, mağazanın konumu ve potansiyeli Simit Sarayı’nın hedefleriyle uyuştuğu noktada şube açmaya devam edeceklerini dile getirdi. Bu yıl 55’i Türkiye’de olmak üzere toplamda 128 mağaza açan Simit Sarayı, cirosunu yüzde 23 artırdı. ABD’deki Simit Sarayı mağazasının cirosunun yüzde 10’luk kısmının simitten yaklaştığını ifade eden Kavukçu, bu mağazada en çok satılan ürünün ise simit burger olduğunu ifade etti. Kavukçu, toplam cironun yüzde 55’inin de yurtdışı mağazalarından sağlandığını söyledi.

2001 krizinde doğup büyüyen Simit Sarayı, bugün 650 bin şahsa hizmet veriyor. Simit Sarayı’nın yurtdışında 150 şubesi var.

“İYİMSERLİĞİ KORUYUN BU DÖNEMİ DE AŞARIZ”

Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kurşun, konuşmasında perakende sektörünün sahip olunan halini değerlendirerek 2017 öngörülerini paylaştı. Kurşun, “Perakende Günleri’nin sektöre katkısı tartışılmaz. Geçtiğimiz bir yıl ortamında bütün dünyada küresel krizin getirdiği dünya ticaretinde düşme ve yavaşlama etkisini gösterdi. Siyasi süreçlerde beklenmeyen şeyler oldu: Brexit, Trump’ın seçilmesi gibi. Gelişmiş ve gelişmekte bulunan ülkelerin para birimleri, dolar karşısında değer kaybediyor. Küresel ticaret yavaşlıyor” diye konuştu.

bosalan-avm-lere-talip-cikti_x_8991434_1154_z11

Dünyaya bağlı şeklinde Türkiye’nin büyümesinin de yavaşladığına işaret eden Kurşun şu şekilde konuştu: “Orta Vadeli Program büyüme öngörüsü 4.5’ten 3.2’ye çekildi. 2017 amacıylase 4.4’e revize edildi. Dünyadaki hareketlenme ve etkilenmeden biz de nasibimizi alıyoruz.

Biz bu tür bir yılde bile eylül sonu itibarıyla 9 aylık dönemde perakende sektörü şeklinde TÜİK verileriyle yüzde 3.5, besin ve meşrubat perakendesi yüzde 4.9, tekstil, giyim, ayakkabı perakendesi şeklinde da yüzde 7.4 büyüdük. Aynı dönemdeki dolar kuru artışından bu büyüme oranlarını arındırdığımızda bile toplam perakende sektörünün büyümesi yüzde 1. Yani dolar bazında büyüme bu. Ve Rusya’nın, Avrupa’nın üzerinde, Çin’in de gerisinde. Fakat bu dolar hesabını bugün yapsaydık tabii hal oldukça diğer olurdu. Ama bu hal geçicidir. Rakamlar tekrar iyileşecektir. Burada genç arkadaşlarım çoğunlukta. Onlara tavsiyem iyimserliklerini korumalarıdır.

Genç arkadaşlarımızdan olumlu düşünmesini rica ediyorum. Bakın bu toplantıyı 30 Eylül’de yapsaydık göstergeler artıydı, bugün değil. Ben günümüz halun da geçici olacağını düşünüyorum.”

METRO MARKET GENEL MÜDÜRÜ KUBİLAY ÖZERKAN: BAŞARIYI TAVIRLAŞTIRIN TADINIZ KAÇMASIN

Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, 16. Perakende Günleri’nde ‘Sıradanlığın Yarattığı Sıradışılık’ başlığıyla gerçekleştirdiği sunumla mükemmelleşmeye ve farklılaşmaya giden yolun tanımını yaptı. Özerkan perakendecilere, “Başarıyı tavırlaştırın. İşinizin tadı kaçmasın!” diye seslendi. Bugün iş aleminde ve hususi yaşamlarda her bireyin mükemmelliğin peşinde koştuğunu, bunun gerisinde bir sihir olduğuna inandığını altını çizen Özerkan, “Oysa mucizevi neticeların gerisinde çok meşakkatli, yıller süren çalışmalar, rutinler vardır. Önemli bilim adamları, sanatçılar, ünlü şefler, rekortmen sporcuların ömürlerine baktığımızda bunu görebiliriz. Asıl hayranlık uyandırması gereken, meydana çıkan netice kadar, o neticelere ulaşmak amacıyla verdiği mücadele ve mükemmelleştirilen rutinlerdir” dedi.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -