Aziz Yıldırım’a beraat kararı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Genç Fenerbahçeliler doğrultutar grubunun lideri Sefa Kalya’ya “hakaret” ettiği iddiasıyla 2 sene 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Aziz Yıldırım ile doğrultu avukatları katıldı.

Yıldırım, 11 Mayıs 2014’te Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki şampiyonluk kutlamalarında konuşma yaptığı sırada bilmediği bir doğrultutar grubunun slogan atmaya başladığını söyledi.

Bunun, şampiyonluk amacıyla emek veren sporcular ve teknik adamlara yönelik protesto oluğunu düşünerek ikazda varolduğunu ifade eden Yıldırım, grubun slogan atmaya devam etmesi üstüne dava hususu sözleri sarf ettiğini belirtti.

Yıldırım, “Bu sözler müşteki Kalya’ya yönelik değildir. Zaten kendisi de bir gün sonra bir televizyon kanalında yaptığı bildirimde o gün tribünde olmadığını beyan etti” dedi.

Kalya’nın avukatı Serkan Sarıyaprak ise şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, Yıldırım’ın müvekkilinin liderliğini yürüttüğü gruba yönelik hakaret sahibi olan sözler sarfettiğini dile getirdi.

Duruşmada son sözü sorulan Aziz Yıldırım beraatini talep etti. Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, atılı suçu işlediğinin sabit görülmediği gerekçesiyle Yıldırım’ın beraatine karar verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe’nin 11 Mayıs 2014’te Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki şampiyonluk kutlamaları sırasında, Aziz Yıldırım’ın aniden çok kanal yönünden canlı yayınlanan konuşmasını kesip, Genç Fenerbahçeliler doğrultutar grubunun varolduğu Türk Telekom tribününe dönerek, hakaret içerikli sözler sarf ettiği belirtiliyor.

Bunun üstüne Genç Fenerbahçeliler doğrultutar grubunun lideri Sefa Kalya’nın suç duyurusunda varolduğu aktarılan iddianamede, Yıldırım’ın “hakaret” suçundan 4 aydan 2 sene 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR