Hakkari’de Suikast Hazırlığı Yapan 1 PKK’lı Terörist Yakalandı

   2023 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hakkari”de PKK’nın dağ kadrosundaki üst seviye bir teröristten aldığı talimatla bölümde devlet yanlısı kişilara yönelik suikast tipi eylemler gerçeklştirmeyi planlayan C.K. isimli terörist, polisin aşağı yukarı 3 ay süren takibi neticesi yakalandı.

Hakkari Valiliği, yakalanan teröristle alakalı yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, şu şekilde denildi:

“PKK/KCK bölücü terör teşkilatınün dağ kadrosunda etkinlik yürüten ve teşkilatın üst seviye sorumlusu belirleme edilen 1 şahsın ilimiz merkezinde ikamet eden PKK/KCK bölücü terör teşkilatı yandaşı 1 erkek kişiye vermiş bulunduğu talimat ve göndermiş bulunduğu mühimmatlar ile ilimiz merkezinde belirleme edilen devlet yanlısı kişilara yönelik suikast tipi eylemler yaptırarak, halk ile devlet arasındaki bağları kopararak ilimiz merkezinde kaos ortamı yaratmak ve Hakkari halkına kuvvetli olduklarını ispatlamak istediklerine yönelik bilgi edinilmesi üzerine, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce aşağı yukarı 3 aydır uygulanan yoğun çalışmalar neticesinde bu eylemi yapacak belirleme edilen şahsın C.K. isimli kişi bulunduğu belirleme edilmiş, 22.02.2017 günü ilimiz merkezinde uygulanan operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmıştır.

ÜZERİNDEN VE EVİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Şahsın uygulanan üst aramasında; 1 adet kısa namlulu tabanca, 1 adet bu tabancaya ait şarjör, 8 adet fişek ve şahsın uygulanan ikamet aramasında ise; 1 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 1 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait şarjör, 30 adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silaha ait fişek, 2 adet el bombası, 1 adet kroki, 1 adet kroki üstünde işaretlenmiş açık adresin yazılı bulunduğu kağıt ele geçirilmiştir.

C.K. isimli şahsın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce uygulanan işlemlerinde PKK/KCK bölücü terör teşkilatınün üst seviye sorumlusu yönünden ilimiz merkezinde belirleme edilen devlet yanlısı kişilara yönelik eylem talimatları aldığı ve teşkilatın göndermiş bulunduğu ve ikametinde uygulanan aramalar neticesinde ele geçirilen mühimmatlar ile eylemler gerçekleştireceği belirleme edilmiştir.

Şahıs 03.03.2017 günü sevk edildiği adli makamlarca ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak’ ve ‘Sayı ve Nitelik Bakımından Vahim Olan Silah ya da Mermilerin Satın Alınması Taşınması ve Bulundurulması’ suçlarından tutuklanmıştır.”

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR