Sinemalarda Bu Hafta Hangi Filmler Var?

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Türkiye’deki sinemalarda bu hafta 2’si yerli 10 film vizyona girecek.

Suç filmlerinin ünlü yönetmeni Julius Avery’nin yazıp yönetmekte olduğu ve başrollerinde Ewan McGregor, Brenton Thwaites, Alicia Vikander ve Jacek Koman’ın oynadığı “Kan Kardeş” izleyiciyle buluşacak.

Merakla beklenilen suç dramı örneği bulunan film, hapisten çıktıktan sonra tekrar Avustralya’nın suç dünyasına giren ve yaşadığı kötü anılardan kurtulmak amacıyla çaba harcayan 19 yaşındaki bir gencin dramını mevzu alıyor.

Gerçekte yaşamış bir banka hırsızı bulunan Brenden Abbott ve onun çırağı Brendan Berichon’dan esinlenilmiş filmin başrolünde azılı soyguncuyu Ewan McGregor canlandırırken, genç çırak rolünde son devresinin parlayan senedızı Brenton Thwaites bulunuyor.

“San Andreas Fayı”

Brad Peyton’un yönetmekte olduğu ve Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Carla Gugino ile Colton Haynes’in oynadığı “San Andreas Fayı”, aksiyon meraklılarının dikkatini çekmeye aday filmlerden.

Başrolünde Dwayne Johnson’ın ve Kylie Minogue’nun da rol aldığı felaket filminin hususu şöyle:

“Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu ve bundan sonra araları pek de güzel olmayan eşi, Los Angeles’tan San Fransisco’ya, tek kızlarını kurtarmak amacıyla yola çıkarlar fakat kuzeye gerçekleştirdikleri bu tehlikeli yolculuk, şimdilik yalnızca bir başlangıçtır. Ne vakit ‘En kötüsü bundan sonra bitti’ diye düşünseler, başlarına oldukça da kötüsü gelecektir.”

“Savaşçı”

James Rolleston, Lawrence Makoare, Xavier Horan, Rena Owen, Te Kohe Tuhaka ile Raukura Tarei’nin oynadığı filmin yönetmenliğini Toa Fraser yaptı.

“Apocalypto”, “Son Mohikan” ve “Conan” gibi filmlerin izinden giden “Savaşçı”, izleyiciye Maoriler’in aleminde epik ve yenilikçi bir aksiyon sunuyor. Eski bir dönemde geride bıraktığımız filmde, babası ve bütün kabilesi öldürülen genç bir harpçının intikam öyküsü işleniyor.

“İyi Bir Yalan”

Oscar adaylı Philippe Falardeau’nun yönetmekte olduğu filmin başrolünde Oscar menfaatli Reese Witherspoon oynuyor.

Sudanlı 3 gencin hayatta kalma ve zafer öyküsünü mevzu alan filmde başrol oyuncusu Reese Witherspoon’a, çocukluklarında filmde gösterilenden pek de değişik olmayan bir iç harp geçirmiş Sudanlı aktörler Arnold Oceng, Ger Duany, Emmanuel Jal ve Kuoth Wiel eşlik ediyor.

“Seninle Bir Ömür”

Scott Eastwood, Britt Robertson, Alan Alda ile Jack Huston’un oynadığı filmin yönetmenliğini George Tillman Jr. yaptı.

Dram türündeki filmde, Ünlü New York Times yazarı Nicholas Sparks, aşk, bilgelik ve tecrübe sahibi olan bir kutu eski mektupla, sevginin anlamını ve gerçek değerleri tekrar keşfeden iki gencin sıra dışı aşk öyküsünü izleyiciye sunuyor.

“Paramparça”

Claudia Llosa’nın yönetmekte olduğu ve Jennifer Connelly, Cillian Murphy, Melanie Laurent ile William Shimell’in oynadığı film, aşağı yukarı 20 sene sonra güç haldeki bir annenin terketmek mecburiyetinde kaldığı oğluyla yüzleşmesini mevzu alıyor.

“Ölüm Fısıltısı”

İrlanda yapımı korku filmi “Ölüm Fısıltısı”nın başrolünde Rupert Evans, yönetmen koltuğunda ise Ivan Kavanagh oturuyor.

Filmin hususu kısacası şöyle:

“Film arşivciliği yapan David, karısı Alice’in kendisini aldattığından şüphelenmektedir. David’in sıkıntıları, hayat sürdürdükleri evin geçmişte vahşi bir cinayete sahne olduğunu öğrenmesiyle değişik bir ebat alacaktır.”

“Yak: Sevimli Dev”

Tayland yapımı çizgi film, iki değişik robotun bir araya gelip, yaratıcılarını bulmak amacıyla atıldıkları macerayı mevzu alıyor.

“Hayalet Dayı”

Ali Yorgancıoğlu’nun yönetmekte olduğu filmin başrolünde Settar Tanrıöğen, Ozan Özcan ve Caner Özyurtlu yer alıyor.

Komedi türündeki film, pis geçmişi yüzünden arafta kalan bir hayalet ve onun yaşadığı eve taşınan iki gencin öyküsünü anlatıyor.

“Pişt”

Yönetmenliğini Can Sarcan’ın yaptığı filmin başrollerinde sosyal medyadan bilinen Oğuzhan Uğur, Doğa Konakoğlu ve Mustafa Ak oynuyor.

Başroldeki bu üçlüye Zeki Yılmaz, Murat Serezli, Ali Güney ve Betül Arım eşlik ediyor.

Filmde, çocukluktan dost bulunan üç gencin arka arkaya hayat sürdürdükleri travmatik hadiseler sebebiyle ağır depresyona girerek bir kliniğe yatırılmaları mevzu ediliyor.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR