Tekstil Fabrikasına Çalışacak İşçi Bulamıyorlar

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Düzağaç Belde Belediyesinin takviyeleri ile kurulan ve 400 işçi çalıştırma kapasitesi tespit edilen tekstil fabrikası çalışacak işçi bulamayınca, Uşak’tan işçi getirmeye başladı.

Düzağaç Beldesine yeni kurulan tekstil fabrikasının nitelikli işçi aramadığını ifade eden girişimci Sakin Yılmaz, vasıfsız ve öğrenmeye açık her bireyin ekmek kapısı olmak istediklerini vurguladı. Başta Afyonkarahisar olmak üzere Uşak ve etraf illerden tekstil işinde çalışmak isteyen herkesi Düzağaç beldesine çağrı eden Yılmaz, şu şekilde konuştu:

ÇEVRE İLLERDEN ELEMAN TOPLANIYOR

“Afyonkarahisar’da yeni açılmamıza karşın diğer illerden eleman toplamaya çalışıyoruz. İşletmemizin devam yapabilmesi amacıyla fazla sayıda elemana gereksinimiz var. Düzağaç beldemizde işsiz arkadaşımız yok. Afyonkarahisar’da İŞKUR taleplerimiz açık iş arayan varsa buyursun gelsin. Afyonkarahisar’dan yeterli sayıda tekstil işçisi bulamayınca etraf illere yöneldik. Uşak’ın Banaz ilçesinden 60 işçi bulduk. Onların biran evvel işe başlamalarını istiyoruz” dedi.

calistiracak-isci-bulamayan-fabrika-icin-boyle_x_8374366_5744_z1[1]

“İŞ KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Daha eskiden İstanbul’da işletmesi olduğunu bildiren Yılmaz, Afyonkarahisar’da işçi bulmada sorun yaşamayacaklarını umduklarını ancak yanıldıklarını söyledi. “İşletmemde işçiye ihtiyacım var” diyen Yılmaz, “Çalışmak isteyen varsa buyursun gelsin. İş kapımız herkese açık. Usta olsun, acemi olsun. Biz gerek görülürse eğitim verir, yetiştiririz. Bizim kapımızda herkese ekmek var” dedi.

Türkiye’de iş yok diyen insanlara inanmadığının altını çizen Sakin Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yeter ki ben çalışmak istiyorum diyen herkese Türkiye’de iş kapısı var. Bende işletme sahibiyim. Bende diyorum ki iş var ancak çalışacak adam yok maalesef. Bunu ben her vakit söylerim. Burada da olsa diğer yerde de olsa bu sorun hep var yani.”

“FABRİKADA İNSANLARI MESLEK SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Beldelerine kurulan tekstil fabrikasının işçi bulmakta fazla büyük sorun yaşadığını altını çizen Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı da Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da işsizlik olduğuna inanmadığını kaydetti. Genellikle insanların iş beğenmemezlik yaptığını bildiren Başkan Işıklı, “En muhimi nitelikli personel bulamıyoruz. Düzağaç’a kurulan fabrikada insanları meslek sahibi uygulamak istiyoruz. Tekstil fabrikaları deyince dünyada, Türkiye en başlarda yer alıyor. Beldemizdeki tekstil fabrikası da direkt vatan dışına ürün gönderiyor. Bundan ötürü da ciddi biçimde işçi sorunmız söz konusudur. İnşallah bu sorunyı Afyonkarahisar’da çözeceğimizi düşünüyorum. Düzağaç’ta kurulan fabrikamızda ülke ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR