Türk SİHA’ları Yunanistan’ı Masrafa Soktu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Türkiye’nin son zamanlardaki savunma sanayi atağı komşuyu harekete geçirdi. Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Türk İHA ve SİHA’larını caydırmak için uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması gerektiği ve bu program için 2 milyar euro tahsis edildiğini duyurdu. Yunan Bakan Dendias, Türkiye’nin gemi ve drone programlarına dikkat çekerek “Onlara mantıklı bir yanıt vermemiz gerekiyor.” dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin gemi ve drone programlarına dikkat çekerek, uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması için 2 milyar euro tahsis edildiğini açıkladı.

TÜRK SİHALARI’NA KARŞI 2 MİLYAR EUROLUK HAMLE

Türkiye’nin savunma sanayideki atılımları ve yerlileşme hamleleri komşu Yunanistan’ı dikkatini çekmeye devam ediyor. Selanik’teki Beyond 2024 sergisinde konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Dendias, Türk SİHA’larını caydırmak için uçaksavar ve dronesavar gölgeliklerinin oluşturulması gerektiğini ifade etti. Bakan Dendias, maliyetli program için 2 milyar euro tahsis edildiğini duyurdu.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos DendiasYunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias

“TÜRKİYE’YE MANTIKLI BİR YANIT VERMEMİZ GEREKİYOR”

Dendias, Türkiye’nin gemi ve drone programlarına dikkat çekerek, “Mesela komşumuz Türkiye’nin gemi inşa programına bakın. Drone programına bakın. Onlara mantıklı bir yanıt vermemiz gerekiyor. Kimin birinci olacağını görmek için bir yarışmaya girmemiz gerektiğini söylemiyorum. Kendimizi savunmak istiyoruz, aynı zamanda caydırıcılık kabiliyetine de sahip olmak istiyoruz.” dedi.

“YUNAN ORDUSUNDA EN BÜYÜK REFORM”

Yunan bakan, açıklamasının devamında ise “Yunan Silahlı Kuvvetlerinde şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük reform.” ifadelerini kullandı.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -