3. Köprü Çalışanlarına Söz Verilen İkramiyeler Dağıtıldı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

6 Mart 2016’da 3. köprüye son tabliyenin yerleştirildiği törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a köprü inşaatında çalışan işçilere ikramiye dağıtma sözü veren IC İçtaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen sözünü yerine getirdi.

ŞİRKET AÇIKLAMA YAPTI

IC İçtaş’tan yapılan açıklamada ;

“Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde görev alan işçilerimizin ikramiyeleri, söz verildiği gibi Ramazan ayı öncesinde ödendi. 6 Mart 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen son tabliyenin kaynak töreni sırasında kamuoyuna yansıyan ikramiye sözü ICA İçtaş Astaldi Ortaklığı tarafından yerine getirildi.” denildi.

AYRILAN ÇALIŞANLARA DA PARASI ULAŞTIRILACAK

ICA tarafından, temeli 29 Mayıs 2013 tarihinde atılan ve Türkiye’nin yakın dönemdeki en önemli projelerinden biri olan projede ayrıca tabliye töreninden sonra iş bitimi nedeni ile işten ayrılmış olan işçilerin ikramiyelerinin de resmi bildirimleri müteakip ödendiği bildirildi.

erdogan-a-verdigi-sozu-sonunda-tuttu_x_8504093_1663_z1[1]

İŞTE O SÖZ

Erdoğan ile yüklenici firma sahibi arasındaki diyalog şöyle gerçekleşti:

ERDOĞAN: Sen şimdi buradaki personele birer ikramiye inşallah ver. Şimdi ikramiyenin miktarı ne olacak?

YÜKLENİCİ FİRMANIN SAHİBİ: Buraya kadar çok büyük emek verdiniz. Bana bugünü yaşattığınız için çok teşekkür ederim. İnşallah diğer işlerle bitireceğiz. Bu işin bitiminde size birer ikramiyeyi vereceğiz.

ERDOĞAN: Bir dakika o şimdi doğru bir şey olmadı. Şimdi bunu sen zekatına, sadakana say. Biz o tarihi beklemeden hayırlısıyla inşallah. O zaman tabii Ramazan’dı. Şimdi şöyle yapalım. Ramazan başı inşallah, o da yaklaştı zaten. Ramazan’ın öncesinde inşallah diyelim, Ramazan’a girmeden kaçar lira vereceğiz. Hepsine eşit bir şey ver. Şimdi sözünü şöyle aldık 3’er bin lira inşallah sizlere vereceğiz. İşi bitenlere de giderken vereceğim diyor. Düğünler de tamam. O konuda bir sıkıntı yok diyor.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR