Bulgar ve Yunanlar Edirne’den Alışverişi Sürdürüyor

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Bulgaristan vatandaşları sabahın erken saatlerinden itibaren yeniden “Sosyete Pazarı” olarak da bilinen Edirne Ulus Pazarı’na akın etti. Türk vatandaşlarının fahiş fiyatlardan dert yandığı dönemde, paraları TL karşısında değerlenen Bulgarlar, Türkiye’nin ucuz olduğunu belirterek tüm ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Alışveriş için Edirne’ye gelen Bulgarlar, “Bulgaristan pahalı burada her şey sudan ucuz.” diyerek çarşı ve pazarlarda ne var ne yok alıp ülkelerine geri dönüyor.

Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları sabahın erken saatlerinden itibaren yurda sınır kapıları olan Kapıkule ve Pazarkule’den giriş yaparak alışveriş için “Sosyete Pazarı” olarak da bilinen Ulus Pazarına ve çarşıdaki merkezi yerleri doldurdu. Türk vatandaşlarının fahiş fiyatlardan dert yandığı dönemde, paraları TL karşısında değer kazanan Bulgarlar, tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılıyor.

HER İHTİYAÇLARINI BURADAN KARŞILIYORLAR

Edirne’de her hafta cuma günü kurulan ve özellikle Bulgaristan’dan gelen turistlerin ilgi odağı haline gelen Ulus Pazarı’nda bu hafta adım atacak yer kalmadı. Sabahın erken saatlerinden itibaren pazarın yolunu tutan Bulgar ve Yunanlar, otoparklarda ve caddelerde araç yoğunluğu oluşturdu. Meyveden sebzeye, gıdadan giyime, ev eşyasına kadar ve hatta araç yakıtı dahil her türlü ihtiyacını Edirne’den karşılayan Bulgar turistler, akın akın çarşı pazara gelmeye devam ediyor. Bulgar ve Yunan turistlerin gelişi bir yandan da Edirne esnafına can suyu oluyor.

“HER ŞEY SUDAN UCUZ”

Bulgaristan’ın Deliorman bölgesinde bulunan Şumnu ilçesinden gelen Ersan Hasan, “Şimdilik ayakkabı aldık alışverişe buradan devam edeceğiz. Bulgaristan pahalı burada her şey sudan ucuz” dedi.

Bulgaristan’ın Haskova kentinden, Edirne’ye her hafta alışveriş için gelen Vahdet Çelik, “Türkiye’yi çok seviyoruz ve her hafta geliyoruz. Buradan çeşitli alışveriş yapıyoruz Altın dahil her şey alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HASTANE İÇİN BİLE BURAYA GELDİK”

Bulgaristan’dan Edirne’ye alışveriş için gelen Kezban Hamdiraşit, “Bulgaristan’dan geliyoruz alışveriş yapıyoruz. Buranın insanları bize karşı çok iyiler. Hastalandık, hastane için bile buraya geldik. Bize karşı çok iyi davranılıyor” şeklinde konuştu.

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR