FETÖ’nün İstanbul’daki Üssünün Sırları Ortaya Çıktı

   2022 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

FETÖ’nün İstanbul- Altunizade’deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah Gülen’le eş güdümlü o binada yıllarını yaşamış Latif Erdoğan değerlendirdi. Erdoğan, “Darbeci subayların hepsini orada gördüm. Tüm örgütsel toplantılar o binada yapılırdı.” dedi.

FETÖ’nün İstanbul- Altunizade’deki gizli dehlizlerle dolu casusluk üssünü andıran merkezini Fetullah Gülen’le eş güdümlü o binada yıllarını yaşamış Latif Erdoğan değerlendirdi. Gizli geçitlerin sırrını izah eden Erdoğan, “Emniyetteki sorguları sırasında merdivende çekilmiş ünlü fotoğrafta yer alan darbeci askerlerden, Akın Öztürk haricinde tamamını o binada gördüm” dedi. Altunizade’de FEM Dershanesi’nin 5’inci katındaki Gülen’in üssünü izah eden Latif Erdoğan, Gülen’in müstakil bir evde kalmayıp da dershane binasında kalmasının “kamuflaj hedeflı” olduğunu söyledi. Erdoğan, örgütün Altunizade’deki, casusluk tesisini andıran binada neler yaptığını şu biçimde anlattı:

3-4 KEZ TADİLATTAN GEÇTİ

“Genelde FEM Dershanesi’nin personeli olmayan, talebeyle ilişiği olmayanlar Gülen’le görüşeceği ya da kendi aralarında toplantı yapacağı zaman evvela arabalarla gelir, garaja girerdi. Yayan gelinmezdi. Garajdan özel bir asansörle en üst kata çıkılırdı. Otel odası gibi kullanılan odalara misafirhane denir. Dışarıdan gelenler hedefiyle, 100-200 kişinin kalabileceği odalar olurdu. Binada sonradan çok değişiklik yapıldı. 3-4 kez tadilattan geçirildi. İlk başta 2 katlıydı.

500 BİN DOLARLIK AKVARYUM

Özel odasını ve tüm ayrıntıları kendisi dışında Cevdet Türkyolu bilir. Bina o dönem çok şatafatlı yapılmıştı. O günkü parayla 500 bin dolar tutarında akvaryum vardı. Bir oda kadar büyük bir akvaryumdu. İçinde yüzlerce tür balık vardı. Onun yemi, bakımı ayrı bir işti. Akvaryumun özel bakıcısı vardı. Her türlü örgütsel toplantı orada yapılıyordu. Her gün toplantı olurdu. İl imamları toplantısı ayda bir yapılırdı. Zaman, Samanyolu, Bank Asya gibi kuruluşların haftada bir toplantısı olurdu. Haftada bir Gülen’le röportaj da yapılırdı. Ben de yaptım. Esnaf tüccar, işadamları çağrılır, dinleyici olarak katılırlardı. Orası çok hinterlandı geniş bir yerdi, sirkülasyon çok olurdu. Emniyetteki sorguları sırasında merdivende çekilmiş ünlü fotoğrafta yer alan darbeci askerlerin, Akın Öztürk haricinde, tamamını gördüm. O generallerin kimi o dönem askeri öğrenciydi, kimi de teğmendi. O fotoğraftaki herkesi tanıyorum.

DİĞER OKULLAR DA VAR

Bazen Gülen bir bahaneyle bulunduğu yere gelip gitmeleri yasaklardı. En yakınları bile o dönem yanına gidemez, bulunduğu kata çıkamazdı. Muhtemelen o dönemde yurt hedefiyledeki ve dışındaki görüşmelerini yapardı. Tüm okulların ve dershanelerin üst katında, hem genel toplantılar hedefiyle hem de Gülen geldiği zaman kalması hedefiyle bu tür üst katlar hazırlanırdı. Ankara’da Samanyolu Koleji, İzmir’de Yamanlar ve Bozyaka’da, Konya’da hep benzer yapılar vardı. Bunların hepsinde özel asansör vardı, giriş çıkışlar direk yukarı olsun, oradaki insanlar gelenleri görmesin diye…”

‘MUTLAKA TESLİM ALINMALI’

FETÖ’nün halen yüzde 80 ayakta olduğunu ifade eden Latif Erdoğan, Gülen’in teslim alınmasının çok önemli olduğunu şu cümlelerle vurguladı: “Teslim edilirse bundan sonra bu tür kalkışma ve darbe girişimlerini beceremezler. Örgütün tüm niyeti Gülen’i dünya halifesi yapmaktır. Ama Gülen teslim alınırsa bu hedef boşlukta kalır.”

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR