Bafra’da 100 Yıldır Hasreti Çekilen Köprünün Açılışı Yapıldı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Samsun’un Bafra ilçesinde 100 yıllık köprü özlemini Büyükşehir Belediyesi sona erdirdi. Kızılırmak’ın karşı yakasında bulunan 25 mahalleyi birbirine bağlayan ve 7.5 milyon liraya mal olan Türbe-Kalaycılı Köprüsü’nün açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti.

“TÜRBE KALAYCI KÖPRÜSÜ HİZMETE AÇILDI”

Samsun’un Bafra ilçesi Kızılırmak Nehri üzerinde yer alan 260 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğindeki 10 ayaklı Türbe-Kalaycılı Köprüsü hizmete açıldı. Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti eski Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AK Parti Samsun milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Samsun Garnizon Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in açılış konuşmasından sonra söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “30 Mart seçimlerinden sonra oturduk ilçe ilçe gidip ihmal edilmiş işler nelerdir, tarımdan kazanımı yükseltmeliyiz diye kendimize hedef belirledik ve 260 metre uzunluğundaki köprüyü 12 ayda bitirdik. Kızılırmak’ın iki yakası bir araya geldi, 2017’nin sonuna doğru bir köprü daha yapacağız. 7.5 milyon para harcadık. Bu köprüde ustalığımızı gösterdik ve maliyeti aşağıya düşürdük. Hem ucuza mal ettik hem de kısa sürede bitirdiğimiz için çok mutluyum. Vatandaşımıza tüm hizmetlerimiz feda olsun. Bu köprü aynı zamanda ulaşım giderlerini azaltacak. Bafralı çiftçimize ve hemşehrilerimize bayram hediyemiz hayırlı uğurlu olsun. İşçisinden mühendisine burada emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 100-yillik-hasret-bitti-iki-yaka-kavustu_x_8765495_6443_z11

“BU SORUNUN CEVABINI KENDİNİZ BULURSUNUZ”

Köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Çiğdem Karaaslan ise, “Bu güzel yatırıma aslında Baframız için değil Alaçam, Yakakent, 19 Mayıs gibi bu bölge için çok önem arz eden bu yatırıma katkı veren herkesi canı gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Diğer milletvekillerinin ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Burada önemli olan birliğin ve berberliğin olması. 15 Temmuz gecesi özellikle FETÖ’cü terör örgütünün başını çektiği darbe girişiminde milletimizin tüm farklılıkları ile Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile Sayın Başbakanımızın daveti ile hemen refleks gösterip sokağa inerek, meydanlara çıkarak, havaalanlarına giderek, bu darbeci teröristlere karşı duruşu ile tüm dünyaya bir demokrasi ve hukuk dersi vermiştir. İnsan hakları dersi vermiştir. Fakat ne acıdır ki özellikle batılı dostlarımızda uzun süre ‘tamam bir şeyler oldu Türkiye’de ama şunlara dikkat etseniz, darbe girişiminde bulunduğunu söylediğiniz kişiler ne durumda, önce seçilmiş hükümetin üyeleri, seçilmiş hükümetin Başbakanı, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanının sağlığı, sıhhati ne durumda, milletin sağlığı ne durumda’ onu sor önce. 251 şehit verdi bu ülke o gece. Meclisimiz teröristler tarafından bombalandı. Siz hala neyin hesabını sormaya çalışıyorsunuz? Ama biz neyin peşinde olduğunuzu biliyoruz. Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Bu ülkenin milletini birbirine kırdıramayacaksınız. Bu olaylardan sonra ülkemizi ziyaret eden yabancı misafirlerimiz oldu. Meclis’e gidenler, Başbakanımızı ziyaret edenler, Cumhurbaşkanımızı ziyaret edenler, bizleri ziyaret edenler. Meclisimizdeki manzarayı, oradaki durumu görünce hepsi şoke oldu. Hepsinin ağzından ülkelerine dönünce istisnasız şu kelimeler çıktı, ‘Türkiye’de yaşanan olay çok büyük bir felaketmiş. Ama millet bunu engellemiş. Cumhurbaşkanı’nı, seçilmiş hükümetinin yanında durarak tarihinin ve geleceğinin yanında durarak bunu engellemiş. Ama düşünün ki bizim parlamentolar bombalansaydı biz ne yapardık.’ İşte bu soruyu soruyorum. Eğer sizlerin parlamentoları bombalansaydı ne yapardınız? Bu sorunun cevabını kendiniz bulursunuz” şeklinde konuştu.

“TSK İÇERİSİNDEKİ HAİNLERİ AYIKLIYORUZ”

TSK içerisindeki hainleri ayıklama çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bakan Kılıç, “Biz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şanlı üniformasını, milletin emaneti olan o şanlı üniformayı giyip onların içine saklanmış olan hainlerin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli, onurlu, bu milletin öz evladı olan tüm mensuplarını ayırıyoruz. Bunun içerisinde hainler olduğunu biliyoruz, o hainleri de şimdi ayıklıyoruz. Ayıklamaya da devam edeceğiz. Başbakanımız ne dedi; ‘İnce bir çalışmayla yapacağız.’ Cumhurbaşkanımız Bakanlar Kurulu toplantısında tekrar bunun altını çizerek dile getirdiler. İnce eleyip sık dokuyacağız. Hep beraber biz mücadelenin içerisindeyiz. Bu konuda müsemmamız olmayacak. Adil olacağız, ama müsemma göstermeyeceğiz. Kim bunlarla işbirliği yaptıysa, kim bunların yanında yer aldıysa gereken cezayı hukuk çerçevesinde alacaktır. Herhangi bir yanlışlık olmaması için en ince ayrıntıya kadar inceleme yapılacaktır. Doğru bilgiler ışığında ilişkileri olmayanların da hakkı yenmeyecektir. Bu terazi iyi kurulacaktır. Çünkü biz adil olmak için buradayız. Adaletle hükmetmek için milli idareden aldığımız sorumluğumuzu yerine getirmek üzere buradayız” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR