THY’ye Açtığı İşe İade Davasını Kazandı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

2009 yılında THY’de kabin görevlisi olarak işe başlayan Zuhal Şengül’ün 2014 yılında, performans düşüklüğü” sebep gösterilerek iş akdi feshedilmişti. Şengül THY’ye açtığı işe dönüş davasını kazandı ancak işe geri dönüş yapmayacak. 2 yıllık sessizliğini bozan Şengül, ”Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı” dedi.

THY’DE 5 YIL ÇALIŞTI

Spor akademisinde eğitim gören ve 17 yıldır yaptığı karatede kara kuşak sahibi olan Zuhal Şengül, Türk Hava Yolları’nda (THY) 2009 yılında kabin görevlisi olarak çalışmaya başladı. Şengül’ün 2014 yılında iş akdi “performans düşüklüğü” gerekçesiyle feshedildi.

KLİPLERDE OYNADI, FOTOMODELLİK YAPTI

Kliplerde oynayan ve dergilere de fotomodellik yapan Şengül’ün “cesur pozlar verdiği için” iş akdinin feshedildiği şeklinde haberler çıktı.

İNGİLİZ GAZETELERİNE HABER OLDU: SİZ OLSAYDINIZ KOVAR MIYDINIZ?

İngiliz Mirror ve Daily Mail gibi medya kuruluşları, işten çıkarıldıktan sonra Şengül’ün fotoğraflarını yayımlanarak “Siz olsaydınız kovar mıydınız?” şeklinde haberler yaptı.

thy-nin-hostesi-ise-donus-davasini-kazandi_x_8926715_8011_z41

ABD’YE YERLEŞTİ

Şengül, 2015 yılında Türkiye’den ayrılarak ABD’ye yerleşti. Halen New York’ta fotomodellik ve pilates eğitmenliği yapan Şengül, kısa bir süre önce anne oldu.

İŞE GERİ DÖNÜŞ DAVASINI KAZANDI

Bu sırada THY’ye açtığı işe geri dönüş davasını da kazandı ancak Şengül işe geri dönüş yapmayacak.

“DİKKAT ÇEKEN BİR TİPTİM”

2 yıl süren sessizliğini bozan Şengül, “Fotoğraflarımın medyada yer almasından 4 ay önce iş akdim feshedilmişti.Gerekçe olarak performans düşüklüğü gösterildi. Çıkarılmayı bekliyordum, çünkü ben 9 ay boyunca diğer arkadaşlarımızla grevde kaldım. Greve katıldığım için iş akdim sonlandırıldı. O süreçte çok dikkat çektiğimi düşünüyorum. Dövmeli, saç rengi, saç tarzı biraz dikkat çeken bir tiptim. Davayı kazanacağım aklımın ucundan geçmemişti” diye konuştu.

“İŞ AKDİM FESHEDİLMESEYDİ DE THY’DE DEVAM ETMEYECEKTİM”

Şengül, “Haberlerin ardından nefret söylemleri, tacizli mesajlar aldım. Sosyal medyadaki zorbalıklar beni çok üzdü. İş akdim feshedilmeseydi de THY’de devam etmeyecektim” dedi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR