Evcil Hayvan Besleyenler Daha Uzun Yaşıyor

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Huzurlu ve güzel bir yaşantı için günümüzde insandan uzak durmak ve hayvan beslemek çok daha etkili olmaktadır. Yanlış okumadınız. Uzmanlar köpek, kedi ve diğer sevdiği hayvanları besleyenlerin onlardan aldığı dostluk ve huzurun insanlara göre çok daha fazla olduğu birçok hastalığın bu dostluklarla atlatılabileceğini belirtmektedir.

Günlük hayatta yaşadığınız stresten hayvan besleyerek kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için psikolojik olarak sizi rahatlatacak ve gerçek yaşamı size hatırlatacak olan dostlar edinerek daha huzurlu bir hayat yaşayabilirsiniz.

Evcil hayvan besleyen yüzlerce kişide yapılan testler sonucu New York Eyalet Üniversitesinin verdiği bilgiler doğrultusunda evcil hayvan besleyen kişilerin hayata çok daha olumlu baktığını, huzur ve mutluluğu hayvan dostlarında bulduğu görülmektedir. Eşya ve insanlardan mutluluk bekleyenlerin yaşadıkları hayal kırıklıklarının insanları hasta edecek noktaya getirebildiği ve birçok sağlık sorununu ortaya çıkarmakta olduğu görülmektedir. Evcil hayvan besleyenlerin ise hayvan sevgisini hissederek çok daha mutlu, geleceğe dönük kaygılardan uzak ve yaşamanın amacını daha iyi hissettikleri görülmektedir.

sadece-evcil-hayvan-besleyenlerin-bilecegi-tecrubeyle-sabit-8-durum_413x2321

Kalp ve tansiyon hastalarının evcil hayvan beslemeleri durumunda kalp rahatsızlıklarından kurtuldukları, tansiyonlarının normal seyirde olduğu görülmektedir. Hayvanların verdiği huzur sayesinde tansiyon ve kalp sorunlarından kurtulmak kalmıyor, aynı zamanda stres kaynaklı tüm hastalıklardan uzak durabiliyorsunuz. Kısacası yaşamı boyunca evcil hayvan besleyenler çok daha sağlıklı olmanın yanı sıra daha uzun yaşayabiliyor.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
GÜZELLER GALERİSİ
REKLAMLAR